Elbistan'da heyecan verici bir gelişme yaşandı! Elbistan Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) 1 milyar 500 milyon TL yatırımla 12 yeni fabrika kurulacak. Bu yatırımlar sayesinde bölgede 750 yeni iş imkanı da oluşacak.

Kahramanmaraş’ta yıkım oranı yüzde 95 Kahramanmaraş’ta yıkım oranı yüzde 95

YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

Elbistan OSB'de yatırımlar hız kesmeden artıyor. 2. etabın hizmete girmesiyle birlikte 9 farklı sektörde faaliyet gösterecek 12 yeni fabrika için resmi anlaşmalar imzalandı. Bu durum, bölgedeki yatırım çeşitliliğinin de artacağını gösteriyor.

İMZALAR ATILDI, İNŞAATLAR BAŞLIYOR

Elbistan Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ataman'ın başkanlığında gerçekleştirilen törende 12 yeni fabrika için imzalar atıldı. İmzalar atılan fabrikaların tahsis işlemleri tamamlandı ve inşaatların 2024 yılında tamamlanarak faaliyete geçmeleri planlanıyor.

750 YENİ İŞ İMKANI

Toplam yatırım maliyeti 1 milyar 500 milyon TL olan fabrikalar, Elbistan'a 750 yeni iş imkanı da sağlayacak.

KAYMAKAM ATAMAN: "İLÇEMİZ GÜÇLÜ BİR KONUMA GELECEK"

Kaymakam Ataman, imza töreninde yaptığı konuşmada, Özellikle işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması, ilçemizin üretim kapasitesinin yükseltilmesi ve güçlü bir konuma gelmesi için çok yoğun bir çaba harcıyoruz. Bu yönde yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini ifade etti. Kaymakam Ataman, bu projenin Organize Sanayi Bölgesi’nin daha hızlı bir gelişme kaydedeceği vurgusunu yaparak, yaklaşık 750 kişilik istihdam ve 1.5 milyar TL yatırımın sağlanmasıyla önümüzdeki süreçte daha büyük bir ivme kazanılacağını belirtti.