AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Fazilet Sevinç ve 30 kişilik yönetim kurulu üyeleri, 13 Aralık 2022'de başladıkları görevlerinden istifa etti.

Yaklaşık 1,5 yıllık görev süresi boyunca partiye önemli katkılar sunan Sevinç ve ekibinin ani istifası, Elbistan siyasetinde bomba etkisi yarattı.

SEVİNÇ: "CUMHURBAŞKANIMIZA AHDE VEFA BORCUMUZU ÖDEDİK"

Sevinç, istifalarını duyurduğu açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan bağlılıklarını ve saygılarını vurguladı. "Sayın Cumhurbaşkanımızın adını her anışımda kalbimin yerinden çıkacakmış gibi oluşu aynı zamanda kendimi dünyanın en güçlü, en cesur insanı hissedişimi başörtülü bir kadının dimdik duruşuna borçlu olduğu Sayın Reisicumhuruma ahde vefa olarak yürüttüğüm AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanlığı görevinden, yönetim kurulumla birlikte üzülerek toplu istifa kararı almış bulunmaktayız." ifadelerini kullanan Sevinç, 6 Şubat depreminin ardından yaraları sarmak için büyük bir özveriyle çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

SEÇİM SÜRECİNDEKİ SORUNLAR İSTİFA NEDENİ OLARAK GÖSTERİLDİ

Sevinç, istifalarının arkasındaki nedenleri de açıkladı. Seçim sürecinde ilçe teşkilat yönetiminin istişaresiz ve tek başına hareket etmesi, kadın kollarına seçim ofisi dahi verilmemesi, geçmişteki teşkilatlara tavır alınması ve dışlanması gibi nedenlerin AK Parti'nin Elbistan'da başarısına engel olduğunu savunan Sevinç, "Bu yaşananlarda kadın kolları olarak bir tane dahi olumsuz hareket ve davranışımızın olmadığından emin olarak istifamızı kamuoyuna saygıyla sunuyoruz" dedi.

ELBİSTAN SİYASETİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR MU?

Kahramanmaraş'ta Kurban Fiyatları Belli Oldu! Bu Yıl Kurbanlık Pahalı mı Ucuz mu? Kahramanmaraş'ta Kurban Fiyatları Belli Oldu! Bu Yıl Kurbanlık Pahalı mı Ucuz mu?

AK Parti Elbistan Kadın Kolları'nın toplu istifası, Elbistan siyasetinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak yorumlanıyor. Sevinç ve ekibinin istifasının partiye nasıl bir etkisi olacağı ve önümüzdeki seçimlerde dengeleri nasıl değiştireceği merak konusu.