Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024'ün "Emekliler Yılı" ilan edilmesinin ardından, emeklilere yönelik destekler hızla hayata geçiyor.

Bütçe imkânları da gözetilerek hazırlanan projelerde, "sosyal açıdan kırılgan" alt gelir gruplarındaki emekliler önceliklendirilecek.

AİLE BAKANLIĞI ÖN ALIYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli emeklilere yönelik "Emekli Destek Projesi"ni hayata geçiriyor. 10 bin TL ve altında emekli aylığı alan ve başka geliri olmayanlar bu projeden yararlanabilecek.

DESTEKLER KARTLI SİSTEMLE

Tabandan aylık alan emekliler ve aileleri, elektrik, doğalgaz ve gıda desteği alacak. Bu yardımlar, Aile Bakanlığı'nın vereceği karta yüklenecek ve faturalar ile marketlerde kullanılabilecek.

HEDEF RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ

Emeklilere yönelik sosyal desteklerin Ramazan Bayramı öncesinde tamamlanması planlanıyor. Aynı zamanda, asgari ücretin altında geliri olan ailelere de benzer destekler sunulacak.

İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar? İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar?

EMEKLİLERE EK MÜJDELER YOLDA

Çalışmalar sürerken, emeklilere yönelik ek bir paket ve destek miktarlarında artış da gündeme gelebileceği belirtiliyor.

BAŞKA NELER VAR?

AK Partili belediyeler de seçim vaatleri kapsamında emeklilere yönelik destekleri açıklamaya başladı. Bu vaatler de 31 Mart'tan sonra hızla hayata geçirilecek.