Yılbaşı gecesi, Türkiye'de milyonlarca emekli vatandaş için sevinç dolu bir haberle aydınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla, SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi, EYT emeklisi, dul ve yetim aylığı alan emeklilere büyük bir müjde verildi. Detaylar haberimizde:

3'LÜ ZAMLA EMEKLİLER SEVİNÇ YAŞIYOR

Yeni yılın ilk günlerinde emekli maaşı zammı müjdesini bekleyen emekliler için beklenen haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla gerçekleşen üçlü zam, SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi, EYT emeklisi, dul ve yetim aylığı alan emeklilerin yüzünü güldürdü. Peki, bu zam oranları ne kadar?

emekli-zammi-2024-1

EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR ZAM GELİYOR?

14 Şubat Antalya Muratpaşa'da okullar tatil mi? Kepez ve Konyaaltı'nda yarın okul var mı, yok mu? 14 Şubat Antalya Muratpaşa'da okullar tatil mi? Kepez ve Konyaaltı'nda yarın okul var mı, yok mu?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklayacağı enflasyon verileri doğrultusunda belirlenen emekli maaşı zammı, 3 Ocak tarihinde yürürlüğe girecek. Emekli maaşlarına yapılacak zammın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla ek refah payı ve seyyanen zam da emeklilere müjdeli haber olarak iletiliyor.

15 MİLYON EMEKLİYE YILBAŞI GECESİ SÜRPRİZ MÜJDE

Yılbaşı gecesi, 15 milyondan fazla emekli vatandaşa sürpriz bir müjde geldi. Enflasyon rakamlarının açıklanacağı 3 Ocak tarihinde beklendiği gibi bir artış olacak. Ancak son dakika sürpriziyle, emekli maaşlarına üçlü zam yapılacağı duyuruldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri bu haberle sevinçten havalara uçtu.

2024 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI: SON DAKİKA DETAYLARI

2024 emekli maaşı zammı için heyecan dorukta. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı 5 aylık enflasyon verilerinin ardından, 6 aylık veri ile birlikte emekliye yapılacak enflasyon zammı kesinleşecek. Ancak sürpriz haberle birlikte, emeklilere ek refah payı ve seyyanen zam yapılacağı da duyuruldu.

emekli-zammi-2024-2

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12.500 TL OLACAK MI?

Ocak ayında en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Şu anda 7500 TL olan en düşük emekli maaşının, 2024 Ocak itibariyle 5000 TL seyyanen zamla yükseleceği tahmin ediliyor. Asgari ücrete yapılan zam göz önüne alındığında, yeni en düşük emekli maaşının 12.500 TL olarak belirlenebileceği ifade ediliyor.

EMEKLİ OCAK 2024 ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği emekli Ocak 2024 zammı için geri sayım başladı. 3 Ocak 2024 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak enflasyon verileri, emekli maaşlarındaki artışı kesinleştirecek ve emeklilere yeni maaşlarını müjdeli bir şekilde duyuracak.