Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi? Şaşırtan araştırma: Kahramanmaraş'ın en zengin ve en elit ilçesi hangisi?

Kahramanmaraş'ta tanınan ve sevilen gazeteci Ali Eskalen geçen günlerde yanan ahşap fabrikasını olay yerinde incelemelerde bulunmak üzerer olay yerine gitti, iş yeri sahipleri ve kendi gazeteci kimliğiyle iş yeri sahiplerinin yanında olan Gazeteci Ali Eskalen'e Onikişubat ilçe  Emniyet Müdürü olduğunu söyleyen Zeki Beykal görevi başındaki bir gazeteciyi tutuklama tehdidinde bulunarak yersiz söylemleri olay yerindeki tansiyonu yükseltti!

Yaşadığı olayı Aksu TV’nin sevilen programlarından Artı-Eksi’de anlatan Gazeteci Ali Eskalen, yangını duyduktan sonra hem gazeteci olması hem de işyeri sahibini tanıdığı için kısa süre içerisinde fabrikanın yakınına geldi. Eskalen, yangının meydana geldiği yerden uzak olmalarına rağmen Onikişubat İlçe Emniyet Müdürü olduğunu söyleyen bir kişi vatandaşlara bağırıp, çağırdığını gördü. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürü olduğunu söyleyen kişi Gazeteci Ali Eskalen’e yüksek sesle oradan uzaklaşmasını söyledi. Bunun üzerine Ali Eskalen gazeteci olduğunu belirtti.

Gazeteciyi tutuklama tehdidinin neden yapıldığı ve ne denli yönelik olduğu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, bu tür tehditler basın özgürlüğüne yönelik bir endişe uyandırdı ve yerel basın kuruluşları tarafından kınandı.

Olayın ardından, Emniyet Müdürü'nden ve ilgili makamlardan resmi bir açıklama bekleniyor. Basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğünün korunması konusunda ise kamuoyunun hassasiyetle beklediği adımlar atılması bekleniyor.