Ortamdaki ısı dengesini sağlayan, hava sirkülasyonunu hızlandıran ve soluk alıp verme kalitesini artıran tavan vantilatörlerinin faydaları saymakla bitmiyor. Sıcak havalarda ortamı serinletmenin yanı sıra, soğuk havalarda ısınan havayı odanın geneline yayan tavan vantilatörleri; tavan aydınlatması olarak da kullanılabiliyor. Ancak 7/24 ihtiyaç duyulan bu ekonomik cihazların uzun süre kullanılabilmesi için fazla ses çıkarmaması gerekiyor. Aksi halde özellikle gece kullanımda, sese bağlı uyku problemleri görülebiliyor. Piyasadaki en sessiz tavan pervanesi olarak öne çıkan Hunterfan ise bu endişeleri ortadan kaldırarak, kullanımı mükemmelleştiriyor.

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU? 3 Haziran bugün sigaraya zam mı geldi? Bugün sigara fiyatları ne kadar, kaç TL? SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU? 3 Haziran bugün sigaraya zam mı geldi? Bugün sigara fiyatları ne kadar, kaç TL?

Tavan Vantilatörleri Ses Yapar mı?

Tavan vantilatörü, yaz kış kullanılarak iç veya dış mekandaki hava dengesini sağlamaya yardımcı olur. Ancak evinize ideal sıcaklığı sunan ve iç dekorasyonu tamamlayan tavan vantilatörü, kimi zaman rahatsız edici ses problemine neden olabilir. Genellikle yanlış veya kalitesiz model tercihinden kaynaklanan bu problem, bazen de iyi sıkıştırılmayan bir vida ya da diğer montaj aksaklıkları ile ilişkilidir. Problemi doğru şekilde onarmak için sorunun kaynağını iyi bilmeniz ve servis kalitesi yüksek olan bir marka tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Yanlış marka tercihi sonucu ortaya çıkan ses problemi;

 • Fan hızını kontrol etmek için kullanılan dimmer anahtardan,
 • Uzaktan kumanda alıcısının iyi olmamasından,
 • Kullanılan malzeme kalitesizliğinden,
 • Montaj hatalarından,
 • Kapasitör yetersizliğinden kaynaklanarak geceleri uyumayı güç hale getirebilir veya tavana ciddi zarar vererek çeşitli güvenli riskleri oluşturabilir.

Sağlıklı bir tavan vantilatörü kullanımı için tercih edilen ürünün maksimum güvenlik sunması ve en yüksek hızda bile rahatsız edici ses sorunlarına yol açmaması gerekir. En sessiz tavan vantilatörü olarak geçen Hunterfan, özellikle yapımında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde tavanınıza güvenle monte edilir ve en yüksek performansta bile güvenlik riskleri oluşturmaz. Her türlü dinamik testten geçirilerek üretilen bu tavan vantilatörleri, gerekli bütün sertifikalara sahip olan yüksek kaliteli ürünlerdir. Her çalıştığında ilk günkü performansı gösteren sessiz Hunterfan vantilatör sayesinde gece terleme sorunlarından kurtulurken, bir yandan da rahat rahat uyuma avantajı elde edersiniz. Bu sayede uyku eksikliğine bağlı dikkat kaybı ve yorgunluk gibi sorunlardan da kurtulmuş olursunuz.

Hunterfan Sessiz Tavan Vantilatörünün Avantajları

Tavan vantilatörü; hem iç hem dış mekanda kullanılabilen ve klimaya nazaran kat kat ekonomik olan iklimlendirme cihazlarındandır. Yazın hava akım yönünü değiştirerek serin havayı zemine indiren, kışın ise tam tersi yönde dönerek mekandaki sıcak havayı genele yayan bu sistemler, gece gündüz kullanıma uygundur. Düşük enerji tüketimi nedeniyle uzun süre kullanılan Hunterfan tavan vantilatörü özellikle şu avantajları ile öne çıkan bir üründür:

 1. Hava sıcaklığının yüksek olduğu yerlerde gece daha rahat uyumaya yardımcı olur.
 2. Klimanın aksine, altında uyuyan ve duran kişi açısından tutulma veya üşütme gibi riskler taşımaz.
 3. Havada hapsolan nem, toz, kir gibi zararlı maddeleri gidererek solunan havanın kalitesini artırır.
 4. %100 hava akımı ile serinletme sağladığından astım, sinüzit ve alerji sorunları olanlar tarafından güvenle kullanılabilir.
 5. Üzerindeki aydınlatma sayesinde ışık için ek enerji tüketimini engeller, ideal bir tavan aydınlatması olarak çalışır.
 6. Kumanda ve kademeli ip üzerinden kolaylıkla kontrol edilmeye uygundur.
 7. Yaz veya kış modunda kullanılarak farklılaşan ihtiyaçları karşılar.
 8. Ses yapmaz özelliği ile özellikle gece oluşabilecek uyku problemlerini engeller ve kesintisiz bir uykuyu garantiler.

Tercih edilen tavan pervanesi ne kadar kaliteli ise elde edilen performans da o kadar yüksek olur. Dolayısıyla ürün tercihi sırasında özellikle ses yapmayan, yedek parça sıkıntısı olmayan, uzun garanti süresi bulunan modellere odaklanarak aldığınız etkiyi maksimuma çıkarabilirsiniz. 

Editör: TE Bilisim