Epoksi reçine plastik bir üründür. Yüksek yapıştırma gücüne sahip olan bu ürün başarılı kimyasal dirence de sahiptir. Çok fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Genellikle dekorasyon amacıyla da çokça kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda da çokça kullanılmaktadır. Epoksi reçine, neme karşı kimyasal direnç göstermektedir. Uzun yıllar kullanabilceğiniz bir üründür. Uzun yıllar boyunca bozulmadan aynı şekilde kalabilmektedir.

Epoksi Reçineler Nerelerde Kullanılmaktadır ?

Epoksi reçine pek çok alanda kullanılabilmektedir. Yapı ve endüstriyel dahil pek çok alanda epoksi reçine kullanımına rastlayabilirsiniz. Plastik, boya, kaplama, astar gibi ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yalıtım için de epoksi reçine kullanılmaktadır. Aşınmaya karşı kaplama olarak ta kullanılan epoksi reçineler aynı zamanda denizcilik ve uzay araçlarında da kullanılan malzemelerdendir.

Cantürk Alagöz kimdir nereli ve kaç yaşında? Cantürk Alagöz kimdir nereli ve kaç yaşında?

İnşaat malzemelerinde ya da çelik imalatlarında da çokça epoksi reçinelere rastlamak mümkündür. Yapıştırıcılığı sayesinde hemen hemen her alanda epoksi reçineye rastlamak artık mümkün. Dekorasyon amacıyla da kullanılan epoksi reçinelere rastalamak da mümkündür.

Editör: TE Bilisim