Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleleri’nde düzenlenen TOBB Genel Kurulu’na katıldı.

Genel kurulda konuşma yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Bir konu var ki bizleri üzmeye devam ediyor. Tüm bu mücadelenin liderlerini vize kuyruklarında bekletiyoruz. Özel sektörün kanaat önderlerinin dış temaslarını kolaylaştıralım ki yolumuz açılsın. Dolayısıyla oda, borsa camiamızın da yeşil pasaportu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz. Her zaman reel sektörün yanında duran sizden bu konuda müjdeler geleceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: PASAPORT OLAYINI DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜK

Hisarcıklıoğlu’nun ardından konuşma yapan Erdoğan, daha sonra TOBB’un 10 ve 20 yıllık delegeleri ile genel sekreterlerine hizmet şeref belgesi ve plaketlerini takdim etti.

Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı

Tören sırasında tekrar mikrofonu isteyen Erdoğan, “Bu 20 yıllıklar bizi çok heyecanlandırdı. Bu heyecan sebebiyle de pasaport olayını Dışişleri Bakanı’mızla da görüştük. İnşallah yaklaşık 365 yanılmıyorsam oda-borsa başkanlarına bu yeşil pasaporttan verilecek. Hayırlı olsun. Görevde oldukları süre içerisinde yeşil pasaportu kullanma imkanına sahip olacaklar” dedi.