Son başkanlık seçimlerinin ardından istifasını sunan Hafize Gaye Erkan'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir görev verme vaadiyle ilgili iddialar gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iadeiziyaretine ilişkin Özgür Özel'den açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iadeiziyaretine ilişkin Özgür Özel'den açıklama

Erkan'ın uzun süredir ortada görünmemesi, Türkiye'de bulunduğuna dair spekülasyonlara neden olurken, Amerika Birleşik Devletleri'ne dönmemesinin arkasındaki nedenler üzerine Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan bugünkü yazısında ilginç detaylara yer verdi.

"ERKAN'A GÖREV VERECEK" İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veda buluşmasında Hafize Gaye Erkan'a, "Seçim sonrasını bekle" dediği iddia ediliyor. Ve yerel seçimlerin sona ermesinin ardından Erkan'a yeni bir görev vereceği vaadinde bulunduğu konuşuluyor.

Bu iddiaya göre, Hafize Gaye Erkan da ABD'ye dönmemiş ve Türkiye'de kalmış. İddialara göre, bir süre İstanbul'un gözde otellerinden birinde konaklamış ancak son zamanlarda buradan ayrılmış. Bu durum, Erkan'ın Türkiye'de kalmaya niyetli olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Yani...

Özetle, eğer yakın gelecekte Hafize Gaye Erkan'ın yeni bir göreve atanmış olduğunu Resmi Gazete'de okursak şaşırmamalıyız.