Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, iki ülke arasındaki ilişkiler ve küresel meseleler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

TÜRKİYE-İTALYA İLİŞKİLERİ MASAYA YATIRILDI

Görüşmede Türkiye ile İtalya arasındaki diplomatik ve ekonomik ilişkiler derinlemesine ele alındı. Aynı zamanda İsrail'in Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırılar ve bu konunun bölgesel etkileri hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

G7 LİDERLER ZİRVESİ'NE DAVET

İtalya Başbakanı Meloni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, İtalya'nın ev sahipliğinde 13-15 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan G7 Liderler Zirvesi'ne davet etti. Görüşmeye dair yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti kabul ettiği belirtildi. Meloni, Erdoğan'ın Borgo Egnazia'da düzenlenecek zirveye katılımını memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

ZİRVE TATİL KASABASINDA GERÇEKLEŞECEK

Bu yıl G7 Liderler Zirvesi, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya'nın katılımıyla İtalya'nın Puglia Bölgesi'ndeki Borgo Egnazia tatil kasabasında düzenlenecek. 13-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan zirve, küresel ekonomik ve siyasi konuların tartışılacağı önemli bir platform olacak.

İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu! İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu!

İtalya Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Erdoğan'ın zirveye katılımının, iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceği vurgulandı. Ayrıca, Meloni'nin Erdoğan'a daveti kabul etmesinden dolayı teşekkür ettiği de belirtildi.

Editör: İsa Aslantaş