Antalya'da Tatilciden Klima Tepkisi: Otel Restoranında Yatak Protestosu Antalya'da Tatilciden Klima Tepkisi: Otel Restoranında Yatak Protestosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, özellikle Merih Demiral'ın bozkurt işareti yapmasına Avrupa'dan gelen tepkilere sert yanıt verdi.

AVRUPA'DAN GELEN TEPKİLERE CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merih Demiral'ın bozkurt işareti yapmasına yönelik Avrupa'dan gelen tepkiler hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Kimse Almanların formalarında kartal var diye bir şey diyor mu? Ya da kimse Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu? Orada Merih, heyecanını bu şekilde gösterdi. Bunun üzerine de Dışişleri Bakanlığımız ilgili yetkilileri çağırdı ve gerekli adımlar atılıyor."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GALİBİYET VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü:

"İnşallah bütün mesele Cumartesi günü. Biz, sahadan galibiyetle ayrılarak bir üst tura çıkalım. Fevkalade bir durum olmazsa, maça gitme kararımızı verdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları, spor ve siyaset gündeminde geniş yankı uyandırdı. Sahada başarı dileklerini ileten Erdoğan, milli takımın yanında olduğunu bir kez daha vurguladı.

Editör: İsa Aslantaş