Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir ziyaret programına girişti.

Bu kapsamda, ülkenin dört bir yanını dolaşan Cumhurbaşkanı, son olarak Ordu'nun Altınordu ilçesine uğradı.

Burada, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bir mitingde halka hitap eden Erdoğan, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve vatandaşlara müjdeler verdi.

AK Partili vekilden Burcu Köksal’a: Belediyede böcek varsa savcılığa gitsin AK Partili vekilden Burcu Köksal’a: Belediyede böcek varsa savcılığa gitsin

65cf510d4e138309__w1200xh800

EMEKLİLERE MÜJDELİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingde yaptığı konuşmada, özellikle emeklileri yakından ilgilendiren bir duyuruda bulundu.

Emekli ikramiyelerinin mevcut durumdan daha iyi bir noktaya taşınacağını ifade eden Erdoğan, bu ikramiyelerin 3 bin Türk Lirası'na yükseltileceğini açıkladı.

Erdoğan'ın verdiği bilgilere göre, emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinde önemli bir artış yapılacak.

Bu artış, bütçe üzerindeki baskıya rağmen gerçekleştirilecek ve önümüzdeki bayram itibarıyla emekli ikramiyeleri yüzde 50 oranında artırılarak 3 bin TL'ye çıkarılacak.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNDE ARTIŞIN TARİHÇESİ

Türkiye'de emeklilere bayram ikramiyeleri uygulaması, 2018 yılında başlamıştı. O dönemde emeklilere bin TL olarak ödenen ikramiyeler, zaman içinde yapılan düzenlemelerle artırıldı. 2023 yılı itibarıyla ikramiye miktarı 2 bin TL'ye yükseltilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamasıyla birlikte, bu miktarın daha da artırılarak 3 bin TL'ye çıkartılması, emekliler için önemli bir maddi destek anlamına geliyor. Bu ikramiyeler, her yıl mübarek Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde, emeklilerin banka hesaplarına yatırılarak ödeniyor.