İletişim Başkanlığı'nın açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davete icabet ederek 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne ve 14 Şubat 2024'te Mısır Arap Cumhuriyeti'ne resmi ziyaretlerde bulunacak.

Ticaret Bakanlığından Tüketiciyi Aldatanlara Büyük Darbe: 48 Milyon TL Ceza Kararı! Ticaret Bakanlığından Tüketiciyi Aldatanlara Büyük Darbe: 48 Milyon TL Ceza Kararı!

DÜNYA HÜKÜMETLER ZİRVESİ'NDE ONUR KONUĞU OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek" teması altında Dubai'de düzenlenecek olan Dünya Hükümetler Zirvesi'ne 13 Şubat'ta onur konuğu olarak katılacak. Bu zirve, çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluşlar, özel sektör temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları ve medya mensuplarını bir araya getirerek önemli bir platform oluşturuyor.

İKİLİ GÖRÜŞMELER VE ANA KONUŞMA

Zirve kapsamında ana konuşmacı olarak yer alacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, birçok ülkenin lideriyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Bu görüşmeler arasında, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan'la da bir araya gelmesi planlanıyor. Ayrıca, Erdoğan'ın zirve sırasında önemli bir konuşma yapması bekleniyor.

TÜRKİYE-MISIR İLİŞKİLERİ VE BÖLGESEL MESELELER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır ziyaretinde, Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve ikili iş birliği mekanizmalarının yeniden canlandırılması üzerinde durulacak. Görüşmeler sırasında, ikili ilişkilere ek olarak, özellikle Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki İsrail saldırıları gibi güncel bölgesel ve küresel konular da ele alınacak.