Süper Lig'in eski yayıncı kuruluşu LİGTV'nin unutulmaz programı 'Maraton' ile tanınan ve son 10 yıldır A Spor'da yorumculuk yapan Erman Toroğlu, beklenmedik bir kararla A Spor'dan ayrıldı.

Eski futbolcu Toroğlu, yeni medya macerası için Ekol TV ile anlaşma sağladı.

Erman Toroğlu'nun Ekol TV'ye geçtiği bilgisi, kanalın Spor Müdürü Onur Yıldız tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Toroğlu'nun artık A Spor'da olmayacağını ve yeni sezonun başında Ekol TV ekranlarında izleyicilerle buluşacağını duyurdu.

Yıldız, paylaşımında "ERMAN TOROĞLU, EKOL TV'DE!" şeklinde duyurusunu yaptı.

EURO 2024 Şampiyonu İspanya: Tarihi Zaferle Rekor Kırdı! EURO 2024 Şampiyonu İspanya: Tarihi Zaferle Rekor Kırdı!

ERMAN TOROĞLU KİMDİR?

Erman Refik Toroğlu, 24 Kasım 1948 tarihinde Ankara'nın Altındağ ilçesinde doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesi mezunu olan Toroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'ne kaydolmuş ancak eğitimini tamamlayamamıştır. Futbol kariyerine Gençlerbirliği'nde başlayan Toroğlu, daha sonra Ankara Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve MKE Ankaragücü gibi takımlarda profesyonel olarak oynamıştır.

Futbolculuk kariyerinin ardından hakemlik yapmaya başlayan Toroğlu, 1989 yılında FIFA kokartı almıştır. Siyasete atılarak 1991 seçimlerinde DYP'den Mersin'den aday olmuştur.

Medya kariyerine adım atan Toroğlu, uzun yıllar boyunca Şansal Büyüka ile birlikte Maraton programında yorumculuk yapmıştır. Hürriyet gazetesinde de yazarlık yapmış ve 2010-2013 yılları arasında Telegol programında futbol yorumculuğu yapmıştır. TRT Spor kanalında kısa bir süre yorumculuk yaptıktan sonra A Spor kanalında maç sonrası yorumculuk yapmıştır.

Toroğlu, futbolculuk ve hakemlik kariyerinin yanı sıra birçok medya kuruluşunda yer almıştır.

Editör: İsa Aslantaş