Olumsuz hava koşulları, Erzurum'da eğitim öğretime ara verilmesine neden oluyor. 27 Kasım Pazartesi günü, İl genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerine bağlı ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında bir günlük tatil kararı alındı. Ancak, 28 Kasım Salı günü için henüz bir tatil duyurusu yapılmadı.

28 KASIM YARIN ERZURUM'DA OKULLAR TATİL Mİ?
Erzurum'da 27 Kasım Pazartesi günü 3 ilçede okullar tatil edilmiş olsa da, 28 Kasım Salı günü için bir tatil kararı açıklanmış değil. Valilik tarafından alınan kararla okulların tatil olup olmayacağı belirleniyor. İlçe bazlı tatil kararları ise kaymakamlıklar tarafından alınıyor. Henüz Erzurum'da ve diğer illerde okul tatili duyurusu yapılmış değil.

27 KASIM'DA ERZURUM'DA OKULLAR TATİL Mİ?
Erzurum Valiliği, 27 Kasım Pazartesi günü, Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir günlük tatil kararı aldığını duyurdu. Devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları, öğrencilere ve velilere tatil beklentisi oluştururken, 28 Kasım Salı günü için tatil durumu belirsizliğini koruyor.

Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç? Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç?

ERZİNCAN, KARS HAVA DURUMU NASIL?
27 Kasım'da Meteoroloji haritalı hava durumu tahminine göre, Erzincan ve Kars çevresinde kar yağışları bekleniyor. Hava durumu, bölgede dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör olarak öne çıkıyor.