Mersin'de Jandarma Operasyonu: Uyuşturucu Ticareti Yapan 4 Şüpheliden 2'si Tutuklandı

Mersin'in Toroslar ilçesinde gerçekleştirilen bir istihbarat operasyonunda, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 4 şüpheli jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan açıklamaya göre, operasyon sonucunda 2 şüpheli tutuklandı.

Cenazeler karıştı... Çorum ayağa kalktı Cenazeler karıştı... Çorum ayağa kalktı

Operasyon Detayları

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez Toroslar ilçesinde alınan istihbaratı değerlendirerek, uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen şüphelileri takibe aldı. Operasyon kapsamında, şüphelilerin bulunduğu araç jandarma tarafından durdurularak detaylı bir arama gerçekleştirildi.

Ele Geçirilen Uyuşturucu Miktarı

Yapılan aramada, toplamda 10 kilo 130 gram kubar esrar ele geçirildi. Bu önemli miktardaki uyuşturucu madde, jandarma ekiplerinin etkili çalışması sonucunda ele geçirildi.

Hukuki Süreç

Gözaltına alınan 4 şüpheliden 2'si, jandarmadaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkeme kararıyla tutuklanan şüphelilerden 2'si, hukuki süreç başlamadan önce cezaevine gönderildi. Diğer 2 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mersin il genelinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen bu operasyon, jandarma ekiplerinin etkili çalışmalarıyla uyuşturucu ticaretine karşı verilen mücadeleyi bir kez daha gözler önüne serdi.

20231116aw077498-1