İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde asayiş ve huzurun sağlanması amacıyla devam eden operasyonların sonuncusunu duyurdu.

Yerlikaya, Muğla'da faaliyet gösteren "Germiciler" adlı organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

"KAFES" OPERASYONLARI MUĞLA'DA GERÇEKLEŞTİ

Muğla'da faaliyet gösteren ve elebaşılığını Hakan Germici'nin yaptığı "Germiciler" organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen "KAFES" operasyonunda, örgüt elebaşının da aralarında bulunduğu 10 şüpheli şahıs tutuklandı.

ÖRGÜTÜN FAALİYETLERİ ORTAYA ÇIKTI

Örgütün faaliyetleri, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda ortaya çıkarıldı.

Suç örgütünün internet siteleri ve sosyal medya uygulamaları üzerinden sahte ilanlar vererek nitelikli dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

ELE GEÇİRİLENLER VE FAALİYET ALANLARI

Operasyon kapsamında, örgütün sahte tapu ve kimlikle ev satmaya çalıştığı, sahibi olmadığı araçları ilan vererek gösterdiği, ayrıca "SİLAH TİCARETİ" yaptığı tespit edildi. Sayıda tabanca, sahte tapular, dijital materyaller ve nakit para ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Suç işlemek amacıyla örgüt kuran" 15 şüpheliden 10'unun tutuklandığını belirtti.

Yerlikaya, "Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz" dedi.

İsmail Hünerlice'den Olay Yaratacak İddia: Hz. Muhammed ile Görüştüm İsmail Hünerlice'den Olay Yaratacak İddia: Hz. Muhammed ile Görüştüm

Operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Editör: İsa Aslantaş