Milli Takım, gelecek yaz Almanya'da düzenlenecek olan turnuvanın kura çekimine ikinci torbadan katılacak. Toplamda 24 takımın yer alacağı EURO 2024'te, 4'erli altı grup mücadelesi yaşanacak. Kura çekimi etkinliği, Hamburg'da saat 20.00'de başlayacak.

Turnuvanın Formatı ve Katılımcılar

Turnuvada yer alacak 24 takım arasında, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ve en iyi 4 grup üçüncüsü yer alacak. Bu aşamadan itibaren turnuvada, tek maç eleme usulüne geçilecek. Kuralara, 21 takım direkt katılacak, geriye kalan 3 takım ise 21-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek EURO 2024 play-off turunu geçtikten sonra finallerde yer alacak.

Muhtemel Rakipler ve Torbalar

Milli Takım'ın muhtemel rakipleri, 4'er takımın yer alacağı torbalarla belirlenecek. İşte Türkiye'nin olası rakipleri:

BEDAVA CANLI MAÇ İZLE Kayserispor Ankaragücü 24 Şubat Bein Sports LİNK BEDAVA CANLI MAÇ İZLE Kayserispor Ankaragücü 24 Şubat Bein Sports LİNK
  • 1. Torba: Almanya (ev sahibi), Portekiz, Fransa, İspanya, Belçika, İngiltere
  • 2. Torba: Macaristan, Türkiye, Romanya, Danimarka, Arnavutluk, Avusturya
  • 3. Torba: Hollanda, İskoçya, Hırvatistan, Slovenya, Slovakya, Çekya
  • 4. Torba: İtalya, Sırbistan, İsviçre, A yolu play-off galibi, B yolu play-off galibi, C yolu play-off galibi

Şampiyona Başlangıç Tarihi Belirlendi!

Turnuvada mücadele edecek 24 takım arasında, gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar ve en iyi 4 grup üçüncüsü, 16 turuna yükselecek. Milli Takım, 6. kez katılacağı Avrupa Şampiyonası'nı 14 Haziran - 14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan müsabakalarla izleyicilere sunacak.