Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Türk Telekom eski Müdürü Ekrem Bekereci, skandallar zincirinin ardı arkası kesilmeyen Onikişubat Belediyesi ve Başkanı Mahçiçek ile ilgili şok iddialarda bulundu.

Expo’yu himayesine alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Bekereci; “Neyi himaye altına aldığını iyi bilmeli, hangi günaha ortak olduğunu öğrenmeli” dedi.

YALAN TİYATROSUNDA CUMHURBAŞKANIMIZA DA ROL BİÇMEK İSTİYORLAR

Bekereci; “Expo’yu uygulayan Onikişubat Belediyesi ve bu proje, emniyetin ve savcının operasyonuna maruz kalmış, aradan yıllar geçmesine rağmen yapılan operasyon hakkındaki belirsizlik devam etmektedir. 5 yıldan beri bu şehirde, 2 milyon turist gelecek, 1 milyar dolar kazanacağız, dünya kenti olacağız diye bir yalan tiyatrosu oynanmaktadır. Bu yalan tiyatronun son sahnesinde size de rol vermek istemektedirler. Sizin imaj ve itibarınıza saldırıyorlar. Haberiniz ola.” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj gönderdi.

"SAVCILAR 'ŞAKA OLSUN' DİYE Mİ OPERASYON DÜZENLEDİ"

Söz konusu belediye ve projeyle ilgili Cumhuriyet Savcılarının aylardır titizlikle topladığı delillerin ardından iki kez operasyon yaptığını hatırlatan Cumhur İttifakı Ortağı Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ekrem Bekereci, Cumhuriyet Savcılarının titizlikle toplayarak operasyon başlatmaya yeterli olan deliller, ne yazık ki bakanlığın gönderdiği müfettişler için yeterli olmamasının düşündürücü olduğunu da ifade etti ve ekledi; “yoksa Cumhuriyet Savcıları bir iktidar partisinin belediyesine şaka olsun diye mi operasyon düzenledi” diyerek akıllardaki soru işaretlerini sıraladı.

DEPREMDE HALK CANIYLA UĞRAŞIRKEN, 25 METRELİK PUTUN YAPIMI SÜRÜYORDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Putkıran İbrahim’ olarak tanıdıklarını, önce zihinlerdeki putu kırdığını, Bolu Belediyesinin kendi için yapacağı puta Cumhurbaşkanının bizzat karşı çıktığını da hatırlatan Bekereci; “Depremin en zor günlerinde, insanların: deprem enkazı altındaki sevdiklerinin cesetlerini ararken, devletten enkazıma iş makinası gönderde evladımı kurtarayım diye yalvarırken, malum belediye iş makinalarını buraya gönderip 25 metre boyunda 25 metre eninde başörtülü bu putu dikmekle meşguldü.”

EXPO2023 ADLI PROJENİN CUMHURBAŞKANI TARAFINDAN HİMAYE EDİLMESİNİN ANLAMI NEDİR?

Skandallar zincirinin sadece bir halkısıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mesajının başında saygı ve hürmetlerini sunan Bekereci açıklamalarına şöyle devam etti.

“Uzun zamandan beri Kahramanmaraş’ta expo2023 adlı proje yürütülmekte olup, bu projenin zatı aliniz tarafından himaye altına alındığı açıklanmış ve açılışa da teşrif edeceğiniz söylenmektedir.

Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu

1-BU PROJENİN HİMAYE EDİLMESİ DEMEK, İLLEGALİTEYE MEŞRUİYET KAZANDIRMAK DEMEKTİR

Bahis konusu proje,  hobi bahçeleri, çocuk eğlence alanları ve diğer tesislerin içinde bulunduğu,  441 metre kotun altında olup, sır barajı işletme sahası içindedir. 441 METREYE TEKABÜL EDEN KOT, Kavlaklı organize sanayinin yol seviyesidir. Meriyette bulunan yönetmelikler (645 sayılı kanun. İçme ve kullanma su havzalarını koruma yönetmeliği,3194 sayılı imar kanunu, çevresel etki değerlendirme yönetmeliği. 5403 sayılı toprak koruma kanunu(hobi bahçeleri). 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında belediye ye verilen görevler. 7121 sayılı kıyı koruma kanunu ve yönetmeliği ) kapsamında, bu alana çivi çakmanın yasak olduğu aşikâre bellidir. Bu saha mutlak koruma sahası olup, yapılacak her türlü tesis yasaktır. Kanun ve yönetmeliklere aykırıdır.
Aynı zamanda Çevrecilik, çiçek, böcek, doğa teması ile yapıldığı söylenen #expo fikrine zıttır. Çünkü proje doğayı tahrip ettiği gibi canlılara zarar vermektedir.

Yönetmelikler bu alanda, ancak iyi tarım (organik tarım) yapılmasına müsaade eder. Baraj gölünün korunması için sadece iyi tarım yapılmasına müsaade edilen bu alanda, hobi bahçeleri adı altında evler yapıp, kanalizasyonu baraj gölüne akıtmak çevreyi ve suları kirletmektir.

Ayrıca bir amaca matuf olarak, çiftçinin elinden kamulaştırma yolu ile alınan bu arazilerin, başka amaçlar için kullanımının nasıl bir hukuki karmaşa meydana getirdiği herkes tarafından bilinir.

Bu proje eyyamcılık hamaset ve israf dolu bir projedir. Ben yaptım oldu mantığı ile düşünmeden yapılmıştır. İçinde hizmet ve eser düşüncesi değil eyyamcılık ve hukuksuzluk barındırır. Bu aziz şehirde ‘’BEN YAPTIM OLDU’’ mantığı ile yapılan icraatlar sonucu 12 000 insanımız deprem enkazı altında kalıp, şehrimize tamiri mümkün olmayan acılar ve zararlar vermiştir.

2- EXPO2023 PROJESİNİ HİMAYE ALTINA ALMAK İLLEGALİTEYE VE HUKUKSUZLUĞA DÜŞMÜŞ İNSANLARA EN YÜCE MAKAM TARAFINDAN KORUMA ZIRHI GİYDİRMEK DEMEKTİR

Bu projeyi yapan belediye ve bu proje, emniyetin ve savcının operasyonuna maruz kalmış, aradan yıllar geçmesine rağmen yapılan operasyon hakkındaki belirsizlik devam etmektedir. Her ne kadar ‘’ müfettişler tarafından herhangi bir yolsuzluk bulunmadı’’ diye açıklama yapılsa da, savcıların aylar süren delil toplamasından sonra yapılan operasyon ve dosyanın müfettişler tarafından kapatılması hukuki bir garabet olsa gerek.

Yâda hukukta reform yapıldı da, müfettişler mahkeme görevi mi icra etmeye başladılar?

 Bir merdiven altı şirkete verilen 39,8 milyon liralık (5 yıl önceki para ile )ihale kapsamında nelerin yapıldığı herkesin merakını celp etmektedir. Devletin polisi, savcısı şaka olsun diye bir iktidar belediyesine operasyon yapar mı hiç? 

3-BU PROJEYİ HİMAYE ALTINA ALMAK PUTPERESTLİĞİ HİMAYE ALTINA ALMAKTIR

Bu millet: sayın cumhurbaşkanımızı Putkıran İbrahim olarak tanıdı.22 yılda, başta zihinlerdeki putlar olmak üzere, birçok putu ve tabuyu yıktınız. En son Bolu belediyesi tarafından yapılmak istenen zatı alinize ait heykele izin vermediniz.

Depremin en zor günlerinde, insanların: deprem enkazı altındaki sevdiklerinin cesetlerini ararken, devletten enkazıma iş makinası gönderde evladımı kurtarayım diye yalvarırken, malum belediye iş makinalarını buraya gönderip 25 metre boyunda 25 metre eninde başörtülü bu putu dikmekle meşguldü. 

Ülkemize bereket veren Ceyhan nehri kenarına dikilen bu putun alelade bir put olmadığı, roma tanrıçası Kibele’nin yani tanrıça toprak ananın putu olduğu ve expo Avrupalı organizatörleri tarafından, bir amaca matuf diktirildiği zaman zaman televizyonlarda uzmanlar tarafından anlatılmaktadır.

Bu put yıllardır haçlı seferleri ile elimizden alınmak istenen şehitler mirası Anadolu’nun, sinsi planlarla elimizden almak için diktirilmiştir. Anadolu’yu işgal hedeflerinden vazgeçmeyen batılıların, isteği ile dikilmiştir. İsraftır. Şehre ve ülkeye en ufak bir faydası yoktur. Zarafetten uzak tam bir sanat faciasıdır. Ayrıca başörtüsü giydirilerek yapılan bu put, Müslümanların tesettür inancı ile dalga geçmektir.

4-  BU PROJEYİ HİMAYE ETMEK DEMEK, İNSANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ UMURSAMAMAK VE TEHLİKEYE ATMAK DEMEKTİR

Bu şehirde ve bölgede 6 Şubatta olan depremden önceki deprem 500 yıl önce olmuştur. 6 Şubat depremi öncesinde başta belediyeler olmak üzere herkes depreme karşı bir umursamazlık içinde idi.

#expo2023 sahası sır barajı işletme sahası üzerinde olduğu gibi, aynı zamanda bu alanın üzerinde 4 tane baraj bulunmakta, milyarlarca metreküp su depolanmaktadır. Sır barajı ve menzelet barajının taşkın koruma kotu 446 metredir. Bu kodun altındaki yerlerin tehlike içinde olduğunu en iyi AFAD bilir. Aksi takdirde baraj işletme kodu, taşkın koruma kodu diye tespitlerin yapılması anlamsız olur.

Bu barajlardan Kontrolsüz bir su bırakılması, barajın patlaması, sel felaketinin olması durumunda bu alanda yaşayan insanların can ve mal emniyeti tehlikede değil mi?
Devletimizi afetten afete koşturmaya kimsenin hakkı yoktur. Sadece bu güvenlik sebebiyle dahi bu alana çivi çakmanın yasak olacağı aşikârdır. 

Depremin 500 senede bir tekrarlandığı gibi, bu barajların patlamayacağını, Kahramanmaraş’ı sel felaketine duçar etmeyeceğine kim garanti verebilir. 

Biz devletimizin afattan dolayı cesetlerimizi toplamaya gelmesini, bize çadır kurmasını istemiyoruz.

Bu millet adalet istiyor. Eser istiyor, hizmet istiyor, iş aş üretim, istidam istiyor.800 dönüm birinci sınıf tarım arazisinin yağmalanmasını istemiyor. On binlerce dönüm meraya, bir hayal uğruna kayak merkezi yapılmasını istemiyor. Dağlarında binlerce sürünün gezmesini istiyor.

Bu proje ne bir eserdir nede bir hizmettir. Sizin eser ve hizmet siyasetiniz ile maskelenmiş bir içinde birçok hukuksuzluğun ve istismarın barındığı bir projedir.

Yol arkadaşlarınız asli görevleri ile değil hamaset ve eyyamcılıkla uğraşmaktadır. Bu projeye ve bu projeyi yapanlara detaylı olarak incelendiği zaman, şehirde  %75 olan ak parti oylarının neden %47 ye düştüğünü anlayabilirsiniz

Halkın %75 inde karşılığı ve sevgisi bulunan, ömrünü halka hizmete vakfetmiş, ülkeye eserler kazandırmış bir siyasetçinin % 52 ile neden seçim kazandığını anlarsınız.

KEŞKE ÖMERLER ARAMAK YERİNE, CAMİ İÇİNDE HZ ÖMER’E HESAP SORAN SAHABELER GİBİ, CESARETLİ ERDEMLİ FAZİLETLİ YOL ARKADAŞLARI ARASANIZ

Yıllardır, Enflasyon Sebep, Faiz Sonuçtur Dediniz. Ancak Faizinde Sebeplerini Araştırmak Gerek.

Bir insan, bir aile, bir dükkân, bir şirket, bir belediye, bir bakanlık, bir devlet neden faize düşer?

Enflasyon Ve Faizin Sebebi Ekonomik Sebepler Değil, Kriminal Sebeplerdir. Bir Ülkede Adaletsizlik, İltimas, Yolsuzluk, İsraf, Eyyamcılık, Peşkeş Önlenirse O Ülkede Faiz Ve Enflasyon Olmaz. .Rahmetli Erbakan Hocanın Başarısının Sırrı, Havuz Sistemi İle Devletin Kaynaklarını Yağmacıların Elinden Alıp, Üretime Ve Yatırıma Aktarmasından Kaynaklanıyordu.

Bu Aziz Şehrin Denize Kıyısı Olmamasına Rağmen, 54 Ülkeye 25 Milyon Dolarlık Balık İhraç Ettiğini Bilirimsiniz? Sır Baraj Gölünde Kirlilikten Dolayı Çevre Faciası Yaşanıyor. Hiç Kimse Bu Baraj Gölünü Temizleyip, Şehrin Balıkçılık İhracatını 50 Milyon Dolara Çıkarmayı, Gençlere İstidam Oluşturmayı Düşünmüyor.

Kimse Bu Şehirde Hayvancılığın Gelişmesini Dert Etmediği Gibi, On Binlerce Dönüm Merayı Bir Hayal Uğruna Beton Mezarlığına Çevirip Yok Ediyor. Sonrada Bunu Da Hizmet Diye Pazarlıyor.
Bu şehri deprem değil, hamaset ve eyyamcılık yıktı. Allah kullarına zulüm etmez. Başımıza gelenler kendi yaptıklarımızın sonucudur.

ANLAŞILAN ŞU Kİ YOL ARKADAŞLARIN, GENÇLERİN KAPILARINDA EL PENÇE DİVAN DURUP, AŞ İŞ EKMEK DİLENMESİNDEN MUTLU OLUYORLAR.

En son bakanlar toplantısında ‘’ verim ekonomisine geçmek gerek ‘’ demiştiniz. #expo2023 gibi içinde birçok israf, illegalite,  keyfilik ve eyyamcılık barındıran projelerle ekonomide verimliliğe nasıl geçilir?

AZİZ CUMHURBAŞKANIM

5 yıldan beri bu şehirde, 2 milyon turist gelecek, 1 milyar dolar kazanacağız, dünya kenti olacağız diye bir yalan tiyatrosu oynanmaktadır. Bu yalan tiyatronun son sahnesinde size de rol vermek istemektedirler. Sizin imaj ve itibarınıza saldırıyorlar. Haberiniz ola.

Etrafınızda o kadar profesörler var, uzmanlar var. Neden size doğruları söylemiyorlar. Yol arkadaşların zatı aliniz gibi, neden bu şehrin dertleri ile dertlenmiyorlar.

Saygı, sevgi ve tazimlerimi arz ederim. Saygılarla selamlarım.”

Kaynak: Kanal 46