Kahramanmaraş'ta yıkılan Ezgi Apartmanı'nda 35 cana mal olan facianın sorumlularının yargılanmasına devam ediliyor.

4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 3. duruşmasında tutuklu sanık binanın fenni mesulü M.T., tutuksuz sanık müteahhit Y.A. ve iç mimar E.D. hazır bulundu.

TANIKLAR ÇATI KATINDAKİ EKLEMEYLE İLGİLİ DETAYLARI PAYLAŞTI

Duruşmada tanık M.D., inşaatın ruhsatlandırma sürecini ve apartmanın çatı katındaki ek yapıyla ilgili detayları anlattı.

Tanık F.Y. ise inşaata kullanım izin belgesini veren görevli olarak dönemin prosedürlerini açıkladı. Dönemin imar müdürü Tanık V.Ç. ise bağımsız bölümler ve duvar değişiklikleri konusunda bilgi verdi.

SANIKLAR VE TANIKLAR İFADELERİNİ VERDİ

Sanıkların ve tanıkların ifadelerinin ardından müşteki avukatı Ersan Şen, adaletin sağlanacağına inancını dile getirdi. Mahkemenin dosyayı detaylı bir şekilde inceleyerek rapor hazırlanması kararını aldığını da belirtti.

DURUŞMA 12 TEMMUZ'A ERTELENDİ

Mahkeme, dosyadaki bilgi ve evrakları değerlendirdikten sonra sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve davanın 12 Temmuz tarihine ertelenmesine karar verdi.

Kahramanmaraş'ta ev yangını geceyi gündüze çevirdi Kahramanmaraş'ta ev yangını geceyi gündüze çevirdi

AVUKAT ŞEN: ADALET YERİNİ BULACAK

Avukat Şen, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, adaletin yerini bulması ve maddi haklara ulaşılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurguladı.

Ezgi Apartmanı faciasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi. Şen, davanın dördüncü duruşması için bekleyişin devam ettiğini ve kararın merakla beklediklerini ifade etti.