14-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen seçimlerin ardından, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile aralarındaki ilişkiyi kopararak, 81 ilde ayrı adaylarla seçime gireceklerini duyurmuştu.

İYİ PARTİ'DEN GELİŞEN SON DURUM: İTTİFAK KAPISI KAPANDI

İYİ Parti kanadı, daha önce "karardan dönüş yok" şeklinde açıklamalar yapmış olsa da, Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya gelerek Özel'in işbirliği teklifini değerlendirdi.

gjfg-wijq

GENEL İDARE KURULU'NUN KARARI: İTTİFAK REDDEDİLDİ

Dün İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda CHP ile yeni bir ittifak konusu gündeme geldi. Ne var ki, kurul üyeleri yapılan oylamada 35'e 14'lük bir çoğunlukla CHP ile ittifak yapılmaması yönünde karar aldı.

İYİ PARTİ'NİN YEREL SEÇİM STRATEJİSİ: 'HÜR VE MÜSTAKİL'

İYİ Parti, yerel seçimlere "hür ve müstakil" açıklamasıyla tek başına girmeye karar verirken, Sözcü TV canlı yayınında sunucu Fatih Portakal, İYİ Parti'nin aldığı bu kararı değerlendirdi.

Ahmet Ercan'dan Gemlik Depremi Yorumu: Büyük Deprem Riski Var mı? Ahmet Ercan'dan Gemlik Depremi Yorumu: Büyük Deprem Riski Var mı?

ak112-jkps

Portakal, kararın CHP açısından olumlu olduğunu ifade ederek, "Bence CHP ile İYİ Parti’nin ittifak yapmaması iyi oldu. Bir, siyasi duruş açısından Meral Hanım açısından iyiydi. İki, getirisi ne olacak ki İYİ Parti’nin? Getirisi olmayan bir partiden bahsediyorsunuz. Gir be kardeşim, gir. Alacağın sonucu gör! Belki sizin için çok daha iyi olur." şeklinde konuştu.

hghgtt-iufd

FATİH PORTAKAL'DAN SOSYAL MEDYADA OLAY YARATAN YORUM

Fatih Portakal'ın bir takipçisinin, İYİ Parti'nin seçim kararı hakkındaki yorumuna verdiği cevap ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Takipçisi, "Bakıyorum iyi seviniyorsun. İYİ Parti bir belediye alır mı? Seçimden sonra sorarım size?" dediğinde Portakal, "İsmail Bey ben neden sevineyim ki? Olmayacak bir ittifaktı bu CHP ile İYİ Parti ittifakı. Bana giren çıkan bir şey yok bu konuda" cevabını verdi.

fffff-pgwn