Fenerbahçe, bu yıl Haziran ayında yapılacak olan seçimli genel kurula doğru ilerliyor.

Kulübün mevcut başkanı Ali Koç, sezonun sonunda görevi bırakacağını duyurdu.

Sarı-lacivertli takımın Haziran ayında yeni bir başkanı olacağını belirtti.

Koç'un bu açıklamasının ardından, eski başkan Aziz Yıldırım'ın aday olabileceği iddiaları ortaya çıktı.

YILDIRIM'DAN DİKKAT ÇEKİCİ ADAYLIK AÇIKLAMASI

Aziz Yıldırım, başkanlık seçimleriyle ilgili olarak adının geçmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu

Yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin şu anki en önemli gündeminin şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçe Futbol takımı şampiyonluk yolunda mücadele etmektedir ve kulübün asıl gündemi başkanlık değil, şampiyonluk olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, kulüp gündeminin şampiyonluktan sapmasına izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Aziz Yıldırım, seçimli genel kurula daha aylar olmasına rağmen yapılan tartışmaların yersiz olduğunu söyleyerek, "Takımımızın şampiyonluğa ihtiyacı var ancak camianın gündemi ısrarla şampiyonluktan uzaklaştırılmaktadır. Fenerbahçe'nin şu an başkanlık gibi bir derdi yoktur." şeklinde konuştu.

Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı ile ilgili adının geçtiği iddialar hakkında, kendisinin aday olup olmayacağına dair kesin bir açıklamayı zamanı geldiğinde kendisinin yapacağını ifade ederek, "Eğer kulübe zarar verecek kişiler aday olursa ve başka aday çıkmazsa, aday olacağım" dediği prensipleri hatırlattı.

Fenerbahçe'nin 50 binden fazla üyesi olduğunu ve başkanlık için birçok uygun adayın çıkabileceğini belirten Yıldırım, herkesin spekülasyon yapmamasını ve gerekli açıklamaların zamanı geldiğinde kendisi tarafından yapılacağını kamuoyuna hatırlattı.