Fenerbahçe, Süper Lig'in 22. haftasında oynanan mücadelede Başakşehir karşısında Batshuayi'nin 90+4'te attığı penaltı golüyle 1-0 galip geldi. Maçın kaderini değiştiren penaltı kararı, eski hakemler tarafından ayrı ayrı değerlendirildi.

ERMAN TOROĞLU'NDAN ONAY: PENALTI KARARI DOĞRU

Pozisyonu değerlendiren Erman Torğlu, "Pozisyonun tam olarak ceza alanı çizgisinin üstü ve içinde olduğu gözüküyor. Top sana gelirken o kolu kaldırırsan net penaltı. Bunun bir yorumu yok. Hakemin olduğu yer de çok net, zaten VAR'dan da yardım almadı." dedi. Başakşehirli futbolcunun gereksiz bir müdahalede bulunduğunu belirten Torğlu, "Pozisyon zaten tehlike yaratacak değil. Arkandaki oyuncular ellerini korurken sen bu şekilde topa çıkamazsın." şeklinde görüş belirtti.

penalti-karari-dogrumu

AHMET ÇAKAR'DAN TARTIŞMA: BAŞAKŞEHİR'E VERİLİR MİYDİ?

Fenerbahçe'nin performansını olumlu değerlendiren Ahmet Çakar, "Fakat nasip son dakikaymış. Bir penaltı… 'İçeride mi-dışarıda mı' tartışması yapılabilir. Bence içeride ama penaltı mı değil mi, çok tartışılır." dedi. Çakar, Başakşehir'in aynı pozisyonda penaltı kazanıp kazanamayacağı konusunda ise şüpheyle yaklaştı. "Ama baktığımızda Fenerbahçe yine sanki penaltı jokerini kullanıp yoluna devam ediyor gibi görünüyor." ifadelerini kullandı.

TRİO PROGRAMI: PENALTI KARARI DOĞRU

BeIN Sports'ta yayınlanan Trio programındaki eski hakemler, Abdulkadir Bitigen'in verdiği penaltı kararını doğru bulduklarını ifade etti.

EURO 2024 Şampiyonu İspanya: Tarihi Zaferle Rekor Kırdı! EURO 2024 Şampiyonu İspanya: Tarihi Zaferle Rekor Kırdı!
  • Bülent Yıldırım: "Karar doğru."
  • Deniz Çoban: "Karar doğru."
  • Bahattin Duran: "Karar doğru."

Trio programındaki hakemler, Szymanski'nin şutunda verilen penaltı kararının isabetli olduğunu belirterek ortak bir görüşe vardılar.

Editör: İsa Aslantaş