Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi kentte bir yandan belediyeler için müthiş yarış sürerken diğer yandan ise mahalleler içinde müthiş bir muhtarlık yarışı meydana geliyor.

Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı Depremin İzleri: Kahramanmaraş'ta Bayramda Mezarlık Dolup Taştı

Kahramanmaraş’ın çarşı merkezinde yer alan İsmetpaşa Mahallesi’nde ise kıyasıya bir rekabet söz konusu oldu.

2 bin 585 nüfusa sahip İsmetpaşa Mahallesi’nde birçok muhtar adayı yarışı sürdürürken Mali Müşavir Ferhat Çuhadar’da hizmet için göreve talip oldu.

Muhtar adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Çuhadar, mahallenin sorunlarının farkında olduğunu aktardı ve bu sorunların çözümü için yerel yönetimlerle ve ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde çalışacağını belirtti.

ferhat-cuhadar

MAHALLEMİZİ ESKİSİNDEN DAHA GÜZEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ

İsmetpaşa Mahallesi’ni eskisinden daha güzel hale getirmek için belediyelerle sürekli koordineli bir şekilde çalışacaklarını dile getiren Çuhadar; “1975 Kahramanmaraş doğumluyum. Kahramanmaraş’ımızı çok seviyorum. Yaklaşık 15 yıldır İsmet Paşa Mahallesi’nde bulunmaktayım. Bu 15 yılın 14 yılı işyeri olarak, bir yılı da ikametgâh olmak üzere mahallemizdeyim. Mahallemizi çok iyi biliyorum. Sokak sokak, cadde cadde hepsini çok iyi biliyorum. Evliyim, 3 çocuk babasıyım, mali müşavirlik yapıyorum. Bürokrasiyi çok iyi bilen birisi olduğuma inanıyorum. Mahallemizin sorunlarını da biliyorum. Mahallemizin şu anda birçok sıkıntıları var. Deprem sonrası oluşan sıkıntılar var, deprem öncesinden beri var olan sıkıntılar var. Bu sorunları gidermek için adaylık işimiz oldu. Allah nasip eder, İsmet Paşa Mahallesi sakinleri de desteklerlerse bu eksiklikleri ilgili kurumlarla, belediyelerle görüşerek, koordineli bir şekilde çözmeye çalışacağız. Orta hasarlı binalarımızın, sağlam olan binalarımızın hala durumu belli değil. Bu binalarımızın akıbetinin belli olması için belediyelerimizde yatıp kalkacağız. Mahallemizde şu anda bir tane okul yok. Mahallemizde bir tane taziye evi yok. Mahallemizde bir tane yeşil alan yok. Mahallemizde bir tane sağlık ocağı yok. Mahallemiz biraz öksüz, garip kaldı. Bu durumu düzeltmek istiyoruz. Mahallemizi eskisinden daha güzel hale getirmek adına, güzelleştirmek adına mahallemize muhtar adayı oldum. Sizlerin de desteğiyle, sizlerin de yardımıyla mahallemizi eskisinden daha güzel yapmak istiyoruz” diye konuştu.