Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 5 Türk futbol takımına transfer yasağı verdi. Yasağın gerekçesi, takımların eski futbolcularına olan borçlarını ödememesi olarak belirtildi.

Icardi, Fenerbahçeli Oyuncuları Neden Alkışladı? Açıklama yaptı Icardi, Fenerbahçeli Oyuncuları Neden Alkışladı? Açıklama yaptı

SÜPER LİG'DE MONDİHOME KAYSERİSPOR'A SÜRESİZ TRANSFER YASAĞI

FIFA'nın resmi sitesindeki bilgilere göre, Süper Lig'de mücadele eden Mondihome Kayserispor'a süresiz transfer yasağı uygulandı. Bu karar, Kayserispor'un eski futbolcularına olan borçlarını ödememesi nedeniyle alındı.

4 SÜPER LİG TAKIMINA 3'ER DÖNEM TRANSFER YASAĞI

Süper Lig'de Yukatel Adana Demirspor, Bitexen Antalyaspor, MKE Ankaragücü ve TÜMOSAN Konyaspor'a ise 3'er dönem transfer yasağı verildi. Bu takımlar da eski futbolcularına olan borçlarını ödeyemedikleri için cezalandırıldılar.

EYÜPSPOR'A DA 3 DÖNEM TRANSFER YASAĞI

Birinci Lig'de mücadele eden Eyüpspor da FIFA'nın transfer yasağı verdiği takımlar arasında yer aldı. Eyüpspor'a da eski futbolcularına olan borçlarını ödememesi nedeniyle 3'er dönem transfer yasağı uygulandı.

TRANSFER YASAĞI NE ANLAMA GELİYOR?

Transfer yasağı alan takımlar, yasak süresi boyunca yeni futbolcu transfer edemeyecekler. Bu durum, takımların kadrolarını zayıflatacak ve ligdeki mücadelelerini olumsuz etkileyecek.

FIFA'DAN SERT UYARI

FIFA, transfer yasağı alan takımları eski borçlarını ödemeleri konusunda uyardı. Borçlar ödenmezse, yasağın süresi uzatılabilir veya daha ağır cezalar verilebilir.