Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan şiddetli fırtına, Kamerun bayraklı 'Pallada' isimli kuru yük gemisini karaya oturttu. Yaşanan olayın panik anları, bir cep telefonu kamerasına yansıdı.

KOORDİNATLARI BİLMİYORUM: YARDIM ÇAĞRISI

Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya'da yakalandı

Bir gemi personeli, sahil güvenlik ile irtibata geçerek yardım istediği anlarda, "Koordinatları bilmiyorum. Dışarıda biri varsa bize yardım etsin. Açıkta değiliz, gemi ortadan bölündü. Ben bilmiyorum. Oturmuşuz" ifadelerini kullandı.

HALATLARLA TAHLİYE EDİLEN 13 KİŞİ

Geminin koordinatları da kameraya yansıdı. Ardından, karaya oturan gemide bulunan 13 personel, halatlarla tahliye edildi. 'Pallada' gemisinin 1968 yapımı olduğu bilgisi elde edildi.

EREĞLİ AÇIKLARINDA KAYIP GEMİ: 'KAFKAMETLER'

Öte yandan, sabah saatlerinde Ereğli açıklarında fırtınaya yakalanan ve irtibatı kopan 'Kafkametler' adlı Türk gemisine ve mürettebatına hala ulaşılamıyor. Hava şartlarının elverişli olması durumunda, 'Kafkametler' gemisine yönelik havadan ve denizden arama kurtarma çalışmaları yapılacak. Geminin 1992 yapımı olduğu belirtiliyor.