Fransa'da, Türkiye'ye iade edilmek üzere olan bir PKK destekçisinin iadesini engellemek isteyen terör örgütü sempatizanları havalimanını karıştırdı. Olayda 3 kişi yaralandı.

Güvenlik Güçlerine Saldırdılar

Fransa'da şubat ayında tutuklanan Firaz Korkmaz adlı PKK destekçisi, Türkiye'ye iade edilmek üzere Paris Charles de Gaulle Havalimanı'na getirildi. Yaklaşık 20 kişilik PKK sempatizanı grup, iadeyi engellemek için havalimanındaki Fransız güvenlik güçlerine saldırdı. Saldırıda Ulusal Geri Gönderme Birimi ekibi de hedef alındı.

Fransız Askerleri Müdahale Etti

Yaşanan arbedeye Fransız askerleri müdahale etti. Olayda havalimanında çalışan 3 kişi yaralanırken, herhangi bir gözaltı yapılmadı. Firaz Korkmaz'ın ise tüm engellemelere rağmen Türkiye'ye gönderildiği öğrenildi.

AB liderler zirvesinde Türkiye'ye ilişkin sonuç bildirgesi yayımlandı AB liderler zirvesinde Türkiye'ye ilişkin sonuç bildirgesi yayımlandı

Ne Olmuştu?

Fransa'ya sığınan PKK destekçisi Firaz Korkmaz, şubat ayında tutuklanmış ve hakkında Türkiye'ye sınır dışı kararı verilmişti. Karara tepki gösteren PKK sempatizanları Fransa'da protesto gösterileri düzenlemişti.