Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trendyol Süper Lig'in 37. haftasında kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olaylar hakkında konuştu.

Özbek, maçın ardından sahaya giren ve gerginliklerin içerisinde yer alan Ali Koç hakkında çok ağır sözler sarf etti. İşte satır başları...

Galatasaray Rafa Silva İçin Teklif Yaptı: Yıldız İsim İstanbul Yolcusu mu? Galatasaray Rafa Silva İçin Teklif Yaptı: Yıldız İsim İstanbul Yolcusu mu?

"KİM DESTEKLİYOR SENİ?"

Dursun Özbek açıklamalarına şu şekilde başladı:

"Sözde polis koruması altındayız. Maç başladığından bitene kadar bu seyirci dağılana kadar polis koruması altındayız. Bir defa Ali Koç bu cesareti nereden buluyor. Lig başladığından beri hakemleri tartaklayın, tokatlayın. İzmir'de şey yapın peşine düşün hakemlerin diyen bu zat, maç bittikten... İnsanlar dağılmış. Burada sadece 2 görevli kalmış. Belli bir güruhla gelmiş. Maç da yok. Maçta yok Ali Koç. Gelip buraya insanları tartaklama haddini kimden alıyorsun. Kim destekliyor seni!"

"POLİS NEREDE?"

"Devlete sesleniyorum, İçişleri Bakanı'na, Emniyet Müdürü'ne sesleniyorum. Polisler nerede? Bizim adamları tutmak suretiyle Ali Bey'in sahaya çıkmasındaki maksat ne. Bu provokasyon niye! Neticede bir maç oynadık. Ne şampiyonluk maçı? Bizim için şampiyon maçı! Ali Bey bak, haber aldım geldim. Bu vandalizmin Türk futbolu açısından kabul edilebilir tarafı yok."

"CESARETİN VARSA GEL"

"Ben geldim. Ali Koç yüreğin yetiyorsa gel buradayım. Şu kadar cesaretin varsa gel buradayım, şu kadar delikanlılığın varsa gel. Buradayım."

Editör: İsa Aslantaş