Galatasaray'da geçtiğimiz sezonun önemli isimlerinden biri olan Danimarkalı stoper Victor Nelsson için pişmanlık yaşanıyor.

Avrupa'nın önde gelen takımlarından gelen tekliflere rağmen, sarı-kırmızılı kulüp beklediği transfer ücretini elde edemedi ve Nelsson'u satışa çıkaramadı.

Yönetimden gelen flaş bir karar, Nelsson'un geleceğini belirsizleştiriyor.

YÜKSEK SERBEST KALMA BEDELİ BEKLENTİSİNE SON

Sevilla'nın geçen sezon 13 milyon euro'yu gözden çıkardığı Victor Nelsson, şampiyonluk düşüncesiyle satılmadı.

Danimarkalı stoperin sözleşmesinde yazan 25 milyon euro'luk serbest kalma bedeli beklentisi, beklenen ilgiyi çekemedi.

AVRUPA HAYALİ VE PERFORMANS DÜŞÜŞÜ

Victor Nelsson, özellikle İngiltere Premier Lig'i gibi büyük liglere transfer olma hayali kurarken, bu hedefe ulaşamamanın etkisiyle performansında düşüş yaşadı.

Yeni transfer Davinson Sanchez'in takıma katılmasıyla birlikte yedek kulübesine gönderilen Nelsson, formunu kaybederek 4. stoper konumuna geriledi.

ACİL AYRILMA PLANLARI

Sarı-kırmızılı yönetim, Ocak ayında ayrılmayı düşünen Victor Nelsson için 10 milyon euro'luk bonservis ücretine onay vermeye hazır.

Fenerbahçe Kasımpaşa CANLI ŞİFRESİZ TARAFTARİUM 24 İZLEME LİNKİ! Fenerbahçe Kasımpaşa beIN Sports 1 frekans bilgileri Fenerbahçe Kasımpaşa CANLI ŞİFRESİZ TARAFTARİUM 24 İZLEME LİNKİ! Fenerbahçe Kasımpaşa beIN Sports 1 frekans bilgileri

Bu fiyatın üzerinde gelecek teklifler, Nelsson'un Galatasaray'dan ayrılmasına kapı aralayabilir.

SANCHEZ TRANSFERİ VE YENİ BİR DÖNEM

Aslan, Davinson Sanchez'i 9.5 milyon euro karşılığında kadrosuna katarak savunma hattını güçlendirdi.

Nelsson'un ayrılığı, Sanchez'in performansı ve takıma uyumuyla yakından ilişkilendiriliyor. Galatasaray, Nelsson'un geleceği konusunda bekleyişini sürdürüyor. Hızlı bir ayrılık planı da masada duruyor.