Gaziantep'in önemli alış veriş merkezlerinden birisi olan eski M1 AVM'nin yerini Erdemoğlu Holding alırken Erdemoğlu ise burayı İstanbul markası olan Anpa Gross'a kiraladı. Anpa ise yıllardır Gazianteplilere hizmet veren mağazalara zorluk çıkarırken kirada oturan mağazalara adeta mobing uygulanıyor. Mağazaların elektriklerini kesen, jeneratörlerine el koyan Anpa Gross 27yöneticileri ve güvenlikler mağazaların iş yapmaması için uğraş veriyorlar. 

ANPA GROSS 27KİRACILARA MOBİNG UYGULUYOR

Yıllardan buyana eski adı M1 AVM olan ve şimdiki ismi Anpa Gross 27olan Alış veriş merkezinde hizmet veren Vişne Mağazaları'nın genel koordinatörü Ferhat Bitlice, Anpa Gross 27kiracıların işyerlerini boşaltması konusunda mobing uyguladığını belirterek, "Elektriklerimizi kestiler. Dükkanlarımıza bir tek müşteri girmiyor. Zor durumdayız" dedi.

Anpa6 1715761195 957

MAĞAZALAR KARANLIKTA KALDI

Anpa Gross 27tarafından kiralanan AVM’nin içerisinde bulunan A101, Matmah, Cevizli köfteci, Uzay gemisi, Pizza, Uzaygen, Vişne gibi bir çok iş yerinin elektrikleri kesildi. Erdemoğlu’ndan burayı kiralayan İstanbul firması olduğu öğrenilen AnpaGross 27kiracılara adeta mobbing uygularken burada bulunan çok sayıda ünlü markanın elektriklerini kesti. Elektrikleri kesilen bu markalar dükkanlarına kilit vururken hiçbir müşteri ise kapılarının önünden dahi geçmiyor.

GÖZLER ERDEMOĞLU’NDA

Daha önce M1 AVM olarak hizmet veren bu alışveriş merkezi birkaç ay önce Erdemoğlu Holding tarafından satın alındı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu’nun bu gelişmeler üzerine nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken Gaziantep’in önemli alışveriş merkezi olan burada bu tür mobbing uygulamaları yapılması herkesi şok etti. Erdemoğlu'nun devreye girerek kiracılara yardımcı olması bekleniyor.

Gaziantep'te TIR, çarpıştığı minibüsü biçti: 8 ölü Gaziantep'te TIR, çarpıştığı minibüsü biçti: 8 ölü

JENERATÖR GASP EDİLDİ

AnpaGross 27 tarafından kiralanan ve bir çok ünlü markanın yer aldığı AVM’de bu markaların elektrikleri kesilirken AnpaGross 27yetkilileri güvenlik elamanlarıyla birlikte firma sahiplerinin işyerlerini aydınlatmak için kullandığı jeneratörleri göz göre göre alıp götürmeleri şaşkınlık yarattı. Vişne mağazaları Genel koordinatörü Ferhat Bitlice, jeneratörlerinin ellerinden alındığını ve AnpaGross 27güvenliğinin zorbalıkla jeneratörlerini gasp ettiğini söyledi. Bunun üzerine iş yerinin kapısına kilit vurduklarını dile getiren Ferhat Bitlice, "biz mahkeme kararını kendilerinden istedik. Ancak bu kişiler zorbalık yaparak ve bizlere mobbing uygulayarak işyerlerimizin elektriklerini kestiler. Daha sonra jeneratörlerimizi ellerimizden alarak bizleri mağdur duruma düşürdüler. Gaziantep’in önemli alışveriş merkezlerinden biri olan AVM'de bu tür mobbing uygulanması bu şehre yakışmıyor. Yetkililerin sesimize bir an önce kulak vermesini istiyoruz” dedi.

Anpa4 1715761113 826

NEDEN GAZİANTEPLİ FİRMALARA KİRALANMADI?

Yıllardan bu yana Gazianteplilere hizmet veren ve özellikle Gaziantepli firma sayısının daha çok olduğu AVM’nin Erdemoğlu Holding tarafından alınmasından sonra İstanbul markası olan Anpa Gross’a kiralanması şaşkınlık yaratırken neden bir Gaziantepli firmaya verilmediği merak konusu oldu. Gaziantepli bir çok Gross 27markasının almak istemesine rağmen buranın İstanbul firmasına kiralanması şehirde büyük bir şaşkınlık yarattı.

SANAYİ VE TİCARET ODASI NE YAPACAK?

Gaziantep ticaretine ve ekonomisine önemli katkısı olan AVM’de işyerleri bulunan ve kiracı olan esnaf zor durumda kalırken bu konuda Gaziantep Ticaret Odası yönetiminin ve Sanayi odası yönetiminin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

KATMERCİ SESSİZ KALDI

AVM içerisinde çok sayıda yiyecek ve içeçek merkezi bulunmasına rağmen Gaziantep Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar Tatlıcılar Ve Baklavacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Abdulkadir Katmerci'nin sessiz kaldığı görülüyor. Bir çok restaurantın yer aldığı AVM'de bu işyerlerinin elektrikleri kesilirken işyerlerinin de kapalı durduğu bildirildi.

Kaynak: Doğuş Haber Ajansı

Editör: İsa Aslantaş