İsrail Ordusu Gazze Şeridi'nde 167 Asker Kaybetti

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki kara operasyonunda 83 gündür süren çatışmalarda 3 askerinin daha hayatını kaybetmesiyle birlikte toplam asker kaybının 167'ye yükseldiğini duyurdu.

Devam Eden Saldırılar 83 Gündür Sürüyor

Gazze'ye yönelik saldırılar, İsrail ordusunun 27 Ekim tarihinde başlattığı kara operasyonuyla birlikte 83 gündür devam ediyor. Son kayıplarla birlikte, operasyonun başladığı günden bu yana ölen İsrailli asker sayısı 167 oldu.

IDF Açıkladı: Kaybedilen Askerlerin Kimlikleri

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), hayatını kaybeden askerlerin kimliklerini açıkladı. Kaybedilen askerlerin isimleri, 22 yaşındaki Astsubay Kıdemli Üstçavuş Asaf Pinhas Tubul, 24 yaşındaki Bölük Komutanı Neriya Zisk ve 32 yaşındaki Binbaşı Dvir David Fima olarak belirlendi.

İsrailli Asker Sayısı 501'e Ulaştı

IDF tarafından açıklanan verilere göre, 7 Ekim'den bu yana devam eden çatışmalarda hayatını kaybeden İsrailli asker sayısı toplamda 501'e ulaştı. Ancak, gerçek ölü sayısının İsrail'in verilerini doğru bir şekilde yansıtmadığına dair şüpheler bulunuyor.

Filistinli Kayıplar Yükseliyor

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada ise İsrail'in Gazze Şeridi'nde neden olduğu çatışmalarda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 21 bin 110'a, yaralı sayısının ise 55 bin 243'e yükseldiği belirtildi.

Trump saldırısını yapan şahsın evinden neler çıktı neler Trump saldırısını yapan şahsın evinden neler çıktı neler

aw107973_02

Kaynak: İHA