3 iş insanı uzaya gönderildi! Dikkat çeken Rusya detayı! Kişi başı 55 milyon dolar verdiler!

Uzaya ilk özel ticari misyon gerçekleştirildi. SpaceX, Amerikalı, Kanadalı ve İsrailli olmak üzere 3 iş insanını bir haftadan fazla sürecek uzay yolculuğu için dünya yörüngesine fırlattı.

3 iş insanı uzaya gönderildi! Dikkat çeken Rusya detayı! Kişi başı 55 milyon dolar verdiler!

İLK ÖZEL YOLCULAR

Cape Canaveral Uzay Üssü`nden Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapılan yolculukta yer alan Larry Connor, Mark Pathy ve Eytan Stibbe isimli iş insanları SpaceX`in iki yıl boyunca NASA astronotlarını taşımasının ardından uzay istasyonuna götürdüğü ilk özel yolcuları oldu.

TOPLAM 165 MİLYON DOLAR ÖDEDİLER! DİKKAT ÇEKEN RUSYA DETAYI

UUİ`nin turistik ziyaretçilerinin, roket yolculuğu, konaklama ve tüm yemekler için kişi başı 55 milyon dolar ödeyeceği, uzay istasyonunda Rusya`ya ait bölümün dışında her alanı gezebileceği belirtildi.

TRT Haber'in haberine göre; NASA`nın yıllarca uzay istasyonunu ziyaretçilere açma fikrine karşı çıkmasına karşın Rusya`nın uzun yıllardır UUİ`ye ve ondan önce Mir Uzay İstasyonu`na ziyaretçi taşıdığı biliniyor.

Bu seferki misyonun daha önce yapılan uzay gezilerinden farkı "bilimsel amaçlı" olması. Uluslararası Uzay İstasyonu`nda 8 gün geçirecek 3 kişi deneyler yapacak ve kök hücreler üzerinde çalışacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66