Ak Parti çalışmalara başladı! Fiyatlar sabitlenecek mi?

AK Parti enflasyonla mücadele için yeni fikirleri hayata geçirmek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. AK Parti'nin ekonomi kurmaylarının enflasyonla mücadele için bazı ürünlerin fiyatlarının sabitlenmesi fikrini öne sürdü.

Ak Parti çalışmalara başladı! Fiyatlar sabitlenecek mi?

CNN Türk'ten Arda Erdoğan'ın haberine göre enflasyonla mücadele kapsamında AK Parti kurmayları bazı öneriler üzerinde çalışıyorlar. Öne çıkan fikir ise temel tüketim maddelerinin fiyatlarının yıl sonuna kadar sabitleyecek bir sistem olması. Enflasyon sepetinde bulunan ve dar gelirli vatandaşların sıklıkla tükettiği 20 kalem ürün seçilecek ve fiyatları sabitlenecek.

Bu ürünler arasında yağ, un, şeker, bakliyat, çocuk bezi, temizlik ürünü gibi malzemeler bulunuyor. Belirlenen ürünlerin fiyatları yıl sonuna kadar sabit kalacak. Üreticilerin zarar etmemesi için de devlet sübvansiyon uygulamaya başlayacak. Örnek olarak 16 liraya satılması gereken bir ürünün rafta 10 liraya satılması sağlanacak. Aradaki 6 liralık fark da üreticiye devlet tarafından ödenecek. Bu sayede enflasyonla mücadeleye karşı da önemli bir adım atılmış olacak.

ZİNCİR MARKETLERLE DE GÖRÜŞÜLECEK

Fiyat sabitlemesine ilişkin fikir olgunlaştıktan sonra zincir marketlerle de görüşmeler yapılıp sistemin uygulanması açısından kararlar alınacak.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 15:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
AK CAN
AK CAN - 2 ay Önce

PETROL, DOGALGAZ,ELEKTRİK ve SU ' ya %100 ün ÜZERİNDE ZAM GELDİ. %50 İNDİRİM YAPINDA MİLLET RAHATLASIN. ARA ARA KDV İNDİRİMİ OLUYOR DEGİŞEN BİRŞEY OLDUMU HAYIR.

SIRADAKİ HABER

banner66

banner67