Akdeniz Metal’dan farkındalık oluşturacak duygulu proje!

Türkiye Metal Mutfak sektörünün öncü isimlerinden Kırteks Akdeniz Metal bu kez kapılarını özel çocuklara açtı. Akdeniz Metal’ın şovrumunda tencerelere renk veren minikler harikalar yarattı. O miniklerin ellerinde renklenen tencereler ise bölgenin işadamları tarafından satın alınarak geliri özel çocuklara bağışlandı.

Akdeniz Metal’dan farkındalık oluşturacak duygulu proje!

Kahramanmaraş’tan tüm dünyaya yaptığı ihracatla tanınan Metal Mutfak Sektörünün önde gelen markalarından Kırteks Akdeniz Metal, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü nedeniyle neşeli bir etkinlik düzenledi. Birbirinden özel yaptığı tencerelerini özel çocukların ellerine teslim eden Akdeniz Metal muhteşem etkinliğiyle birbirinden renkli anların yaşamasına neden oldu.

Öğle saatlerinde eğitim gördükleri özel okuldan Kırteks Akdeniz Metal’ın üretim tesislerine gelen özel çocuklar tesisin şovrumunu gezdi. Kendileri için oluşturdukları platformda tencerelerini elleriyle boyayan öğrenciler çok eğlendi.

Özel çocuklar kendi dünyasını yansıtarak boyadığı tencereler ise bölge işadamları tarafından kısa sürede satın alınarak bitirildi. Tencerelerden gelen gelirisin ise Otizm derneğine bağışlanacağı bildirildi.

Etkinlikle ilgili konuşan Kırteks Akdeniz Metal Yetkilisi Adem Kar, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık gününde çocuklarımız için bir etkinlik yapıp, onların özel olduğunu hissettirmek istedik. Farklı renklere boyanan tencereleri bu sefer çocukların boyamasını istedik. Aile ve hocalarıyla gelen çocukların mutlu olması bizi de mutlu etti. Çocuklarımızın boyadığı tencereler ise işadamlarımıza sunuldu ve kısa sürede satın alınarak bitirildi. Geliri ise yine özel çocuklarımıza bağışlanacak” dedi.

Özel çocukların boyadığı tencereleri; Kırteks Metal Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Kır, Aksay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Say, Beşen Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Beşen, Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Hocaoğlu Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Armut, Edemak Makina Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gözüakça, Koton Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, Hamle Matbaa Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Özdemir, VM Bakalit Yönetim Kurulu Başkanı Veli Özdemir, Karbak Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Gündeşli, Göknur Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Bozkurt, RMS Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Edebali Dertli’nin aldığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67