Annenin bebeğini satma sebebi şoke etti! 5 Günlük bebek 60 bin lira!

Güney Rusya'daki 33 yaşındaki Dağıstanlı kadının ismi gizli tutulurken, bir arkadaşına bebeğini istemediğini söylediği aktarılıyor. Kadın, 25 Nisan'da dünyaya gelen bebeğini, sadece beş gün sonra satın almaları için bir çift ayarladı. Polis, annenin oğlunu çifte yüzde 10 depozitoyla sadece 200.000 ruble karşılığında teslim ettiğini söyledi.

Annenin bebeğini satma sebebi şoke etti! 5 Günlük bebek 60 bin lira!

"ANNESİ HASTANEDE BIRAKMAK İSTEDİ, BEN ALDIM"

Bebeği satın alan kadın, polise verdiği ifadede, çocuğun biyolojik annesi olmadığını söyleyerek, "Biyolojik annesi onu hastanede bırakmak istedi" dedi ve ekledi: "Çocuğa bakamadı, ben de çocuğu aldım."

Olayla ilgili açıklama yapan Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti Soruşturma Komitesi şunları söyledi:

Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti Soruşturma Komitesi'nin soruşturma makamları, Kaspiysk şehrinin sakini 33 yaşındaki bir kişiye karşı ceza davası başlattı.

Açıklamada, hakkında soruşturma başlatılan kişinin, bir başka kişiyi satmakla suçlandığı belirtildi. Yetkililer, "Soruşturmayı yürüten polis ekiplerine göre kadın, 25 Nisan 2022'de Hazar Şehri Merkez Hastanesi'nde, bir erkek çocuk dünyaya getirdi" diye devam etti.

DOĞUM BELGESİ İÇİN EKSTRA PARA İSTEDİ

Bebeğin annesine 200 bin Ruble ödeyerek bebeği satın alan aileyi bir sürpriz bekliyordu. Bebeğin hastanede tedavi görmesi gerekiyordu ve sağlık görevlileri çiftten doğum belgesini istedi. Çift, bebeğin doğum belgesini isteyen kadına geri döndüğünde, 100 bin ruble karşılığında doğum belgesini vermeyi teklif etti.

BEBEĞİNİ SATMA SEBEBİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Anne çifte bir işi, yaşayacak bir yeri ya da parası olmadığını söylemişti. Ancak 26 Mayıs'ta parayı aldıktan sonra, parayı burun ameliyatına harcamayı planladığını söyledi.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BETER 

Çocuğu satın alan kadın, annesinin onlara daha iyi nefes alabilmek için burun ameliyatına ihtiyacı olduğunu söylediğini ifade etti. Ancak çift, toplam ücretin geri kalanını teslim edemeden önce polis, grubu insan kaçakçılığından tutukladı.

Müfettişler, annenin notere giderek 30 Nisan'da çocuğun haklarından feragat ettiğini ve çocuğu parayla değiştirdiğini söyledi. İddiaya göre çocuğu satın alan kadın, onu öylece bırakmak istemedi ve ona bir aile bulmak istedi.

Açıklamada, "Şu anda, işlenen suçun tüm koşullarını belirlemeyi ve zanlının suçlu olduğuna dair kanıtları birleştirmeyi amaçlayan bir dizi soruşturma faaliyeti yürütülüyor" ifadesine yer verildi.

DOKTOR HASTANE MASRAFLARINI ÖDEYEMEYEN ÇİFTİN BEBEĞİNİ SATTI

Geçtiğimiz aylarda benzer bir haber Pakistan'dan gelmişti. Pakistan'ın önde gelen haber kanallarından ARY News, ülkedeki en kalabalık eyalet Pencap'tan dünya kamuoyunu şaşırtan bir haber geçti. Tulamba kasabasındaki bir özel hastanede çalışan doktorlardan birinin geçen hafta doğum yapan bir kadının bebeğini satmak istediği bildirildi.

KATLİAMIN GÖRÜNTÜLERİ SIZDIKorkak polisler böyle kaçışmış...Haberi Görüntüle

Adı açıklanmayan doktor, aile bu talebi reddedince yenidoğanı zorla alıp Faysal adındaki bir adama sattı. Doktor, maddi durumu iyi olmayan çiftin hastane masraflarını ödeyememesini eylemine gerekçe olarak gösterdi.

Bunun üzerine polise başvuran çift, doktoru şikayet etti. Hemen harekete geçen polis, hastaneye giderek doktoru gözaltına aldı. ARY News, hastane yönetiminin yasal girişimlerinden vazgeçmesi için çifte baskı yaptığını da duyurdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER