banner77

Artan talep fiyatlara yansıdı! Gram altın 830 liradan alıcı buluyor!

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,4 artışla 829,4 liradan tamamladı...

Artan talep fiyatlara yansıdı! Gram altın 830 liradan alıcı buluyor!

Dün, Ukrayna'nın doğusundaki Rus ayrılıkçılar ile Ukrayna ordusu arasında bazı silahlı çatışmaların yaşandığına yönelik iddialar ve tarafların çelişkili açıklamaları sonrası konuyla ilgili artan belirsizlikler "gevenli liman" olarak nitelendirilen altına talebi arttırdı. Söz konusu gelişmeler sonrası altının ons fiyatı Haziran 2021'den bu yana ilk kez 1.900 doların üzerini test etti ve günü yüzde 1,4 artışla 1.898,8'den tamamladı. Ons altın şu dakikalarda ise yüzde 0,4 düşüşle 1.891,3 dolardan alıcı buluyor.

ONS ALTINDA 1.910 DOLAR DİRENÇ KONUMUNDA

Analistler, Rusya-Ukrayna krizine ilişkin haber akışının gündemin odağında kalmaya devam ettiğini belirterek, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini söyledi.

Bugün ayrıca Avro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi ve ABD'de öncü göstergeler endeksinin yanı sıra 2. el konut satış verilerinin izleneceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.870 doların destek, 1.910 doların direnç konumunda olduğunu bildirdi.

Kaynak: Son dakika

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67