ARTER ARAŞTIRMA PROGRAMI’NIN İKİNCİ DÖNEM KİTABI Re: [aap_2020] YAYIMLANDI

ARTER ARAŞTIRMA PROGRAMI’NIN İKİNCİ DÖNEM KİTABI  Re: [aap_2020] YAYIMLANDI

Çağdaş sanat alanında çalışan kültür üreticilerinin araştırma yöntemlerini, bakış açılarını ve ifade biçimlerini geliştirmelerine destek olmayı amaçlayan Arter Araştırma Programı’nın ikinci dönemi çerçevesinde üretilen Re: [aap_2020] başlıklı yayın, Arter Yayınları aracılığıyla okurlarla buluştu. Katılımcıların bireysel araştırmalarının ve programda yaşanan kolektif deneyimin izini süren Re: [aap_2020], ismini program süresince iletişim için kullanılan e-posta grubundan alıyor.

Arter Öğrenme Programı kapsamında hayata geçirilen Arter Araştırma Programı, çağdaş sanat alanında çalışan kültür üreticilerinin faaliyet alanlarına dair araştırma yöntemlerini, bakış açılarını ve ifade biçimlerini geliştirmelerine destek olmayı amaçlıyor. Süreç odaklı bir yapıya sahip olan  program, katılımcıların ve program yürütücülerinin işbirliğiyle şekillendiriliyor.

Re: [aap_2020] başlıklı kitap, Arter Araştırma Programı’nın Ekim 2020–Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşen ikinci dönem çalışmaları kapsamında üretildi. Kitabın içeriği, programa katılan Kerem Altaylar, Eylem Ejder, Nejbir Erkol, Alev Ersan, Furkan Öztekin, palimpsest (Larissa Araz ve Ekin Can Göksoy), Rojda Tuğrul ve Aslı Uludağ’ın devam eden araştırmalarıyla bağlantılı katkılarının yanı sıra program kapsamında birlikte üretilen metinlerden oluşuyor. Re: [aap_2020] başlıklı kitapta ayrıca katılımcıların araştırmaları çerçevesinde başvurdukları temel kaynakları ve program süresince gerçekleştirilen buluşmalara ara verildiğinde dinlenen parçalardan oluşan çalma listesini bir araya getiren “Eşlikçiler” başlıklı bir bölüm de yer alıyor. İz Öztat ve Merve Ünsal tarafından yayıma hazırlanan kitabın tasarımını ise Umut Altıntaş üstlendi.

Re: [aap_2020] başlıklı kitap, Arter Kitabevi’nden satın alınabilir veya [email protected] e-posta adresi üzerinden sipariş edilebilir. Pazartesi hariç her gün 11:00–18:00 saatlerinde ücretsiz ziyaret edilebilen Arter Kütüphanesi’nde kitabın sayfaları karıştırılabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Arter Pazartesi hariç her gün açık. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Bilgi için:              arter.org.tr

Adres:                   Irmak Cad. No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 İstanbul

Tel:                        0212 708 58 00

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER