BAE ile mutabakat duyuruldu: 3 yıl sürecek! Dev SWAP anlaşması!

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Bugün, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Merkez Bankası (BAEMB) arasında...

BAE ile mutabakat duyuruldu: 3 yıl sürecek! Dev SWAP anlaşması!

.Merkez Bankası'ndan yapılan duyuruya göre, swap anlaşmasının nominal büyüklüğü karşılıklı olarak 18 milyar BAE dirhemi ve 64 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

SON DAKİKA HABERİ | MERKEZ BANKASI BAE İLE SWAP ANLAŞMASINI DUYURDU: 3 YIL GEÇERLİ OLACAK

İki ülke arasında karşılıklı ticaretin geliştirilmesi yoluyla finansal iş birliğinin daha da güçlendirilmesi amacını taşıyan anlaşma 3 yıl geçerli olacak. BAE Merkez Bankası Başkanı Khaled Mohamed Balama ile TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu tarafından imzalanan anlaşma, karşılıklı mutabakatla uzatılabilecek.

KAVCIOĞLU: ANLAŞMA KARŞILIKLI TİCARETİN DERİNLEŞMESİ İÇİN KARARLILIĞI YANSITIYOR

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Bu anlaşma, iki ülke merkez bankasının ülkeleri arasındaki ekonomik ve mali ilişkilerin geliştirilmesi için yerel para birimleri üzerinden karşılıklı ticaretin derinleştirilmesine yönelik kararlılığını göstermektedir" açıklamasında bulundu.

BAE Merkez Bankası Başkanı Balama ise "Bu anlaşma her iki ülkenin finansal konularda, özellikle de iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlar alanında ikili iş birliğini artırma iradesinin bir göstergesidir." değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67