Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması! Kapsamı belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini ifade etti. 3600 ek gösterge; polis, hemşire ve diğer meslek gruplarını kapsıyor. Konuyla ilgili detayları paylaşan CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram şu ifadeleri kullandı:

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge açıklaması! Kapsamı belli oldu!

"Geçtiğimiz dakikalarda Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, TBMM’ye geldi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. 3600 ek gösterge düzenlemesi tamamlandı mı sorusuna Bakan Bilgin, “Doğrudur, tamamlandı” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Başkanlığında 3600 ek gösterge toplantısı yapılmıştı ve kapsamının üzerinde son çalışmanın yapıldığını söyleyebiliriz. Bu çalışma dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu.

Bugün grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3600 ek göstergeyle ilgili bir açıklama yapması beklentisi var. Aslında Çalışma Bakanlığı, 3600 ek göstergeyle ilgili uzun zamandır çalışma yürütüyor. Bununla ilgili sendikalarla ilgili de görüşmeler yapıldı. Şubat ve mart aylarında yapılan toplantılar sonrası çalışma tamamlandı. Hazırlanan çalışma Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

İlerleyen dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kürsü konuşmasında AK Parti grubunda 3600 ek göstergeyle ilgili mesaj vermesini bekliyoruz."

GEREKLİ BÜTÇE ÇALIŞMASI BİTTİ

Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı kamu çalışanlarının refahını arttırmak için gerekli bütçe çalışmasını bitirdi.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67