Doktor o anları anlattı: Oda oda geziyorlar! Kabil'i kana buladılar! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Afganistan'ın başkenti Kabil'in Vezir Ekber Han bölgesinde en az iki patlama meydana geldi. AFP'de yer alan son dakika gelişmesine göre, bölgedeki askeri hastaneden silah sesleri de duyuldu. Dış basında yer alan haberlere göre, saldırı nedeniyle en az 15 kişi hayatını kaybetti.

Doktor o anları anlattı: Oda oda geziyorlar! Kabil'i kana buladılar! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Afganistan'ın başkentindeki Vezir Ekber Han bölgesindeki Serdar Muhammed Davud Han Hastanesi'nin önünde infilak ettirilen ilk bombanın ardından, çevrede ikinci bir patlama meydana geldi.

AFP'de yer alan Son Dakika gelişmesine göre, patlamaların ardından hastanenin içerisinden silah sesleri duyuldu.

Bir Taliban medya sözcüsü her iki patlamayı da doğruladı Hastanede görev alan bir doktor AFP'ye verdiği demeçte şu ifadelere yer verdi;

'Hastanedeyim. İlk kontrol noktasından gelen büyük bir patlama duydum. Güvenli odalara gitmemiz söylendi. Silahların ateşlendiğini de duydum. Hastane binasının içinde silah atışlarını hala duyabiliyorum. Sanırım saldırganlar odadan odaya gidiyorlar.'

Dış basında yer alan haberlere göre, saldırı nedeniyle en az 15 kişi hayatını kaybetti, 34 kişi ise yaralandı. Ancak Taliban'dan henüz bu konuda bir açıklama gelmedi.

İçişleri bakanlığı sözcüsü Qari Saeed Khosty, Taliban özel kuvvetlerinin bölgedeki güvenliği sağlamak için olay yerinde olduğunu belirtti.

Hastane  2017 yılında, sağlık personeli kılığına giren silahlı kişilerin saldırısına uğramış, olayda en az 30 kişiyi hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73