banner77

Esnaftan 70 Milyon Euro topladı! Sırra kadem bastı!

İddiaya göre yaşananlar Laleli ve Tahtakale'de birçok dövizcinin yakından tanıdığı Volkan Özel'in 25 Ekim 2021'de İstanbul'da bulunan Hilton Otel toplantı düzenlemesiyle başladı...

Esnaftan 70 Milyon Euro topladı! Sırra kadem bastı!

Polemikhaber'de yer alan habere göre Volkan Özel bu kişilere, mevcut ticaretleri yanı sıra çok daha fazla para kazanma imkânlarının olduğunu, bir süredir topladığı paralar sayesinde iyi bir getiri elde ettiğini, parasını aldığı kişilere de düzenli kâr payı verdiğini söyledi.

İddialara göre teklif, toplantıya katılan isimlerin de ilgisini çekti. Plan kısa süre içinde piyasada işlemeye başladı. Soruşturma dosyasına göre kimi esnaf 1 milyon Euro, kimi 5 milyon Euro, kimi 8 milyon Euro verdi.

IŞİD YALANINI UYDURDU, PARALARI ALIP KAÇTI

Özel, topladığı paralara karşılık 3-4 ay kâr payı ödemesi yaptı. Ancak bir süre sonra sırra kadem bastı. Özel, terör örgütü IŞİD soruşturması kapsamında gözaltına alındığı yalanını piyasaya sürdü.

Ancak Volkan Özel'e milyonlarca Euro veren kişilerin ve polisin ısrarlı takibi sonrası geçen hafta bir dizi adrese baskın yapıldı. Volkan Özel İzmir'de, Alaaddin Ak ile oğlu Mustafa Ak ise İstanbul'da göz altına alındı.

Volkan Özel'in emniyet sorgusu sürerken baba-oğul Ak'lar geçen perşembe günü adliyeye sevk edildi. Olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını söyleyen Mustafa Ak, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunda "Volkan ile akrabalık dışında resmi veya gayri resmi hiçbir ticari ilişkimiz yok. Volkan'a para verenleri tanımıyoruz" diye konuştu.

Hakimlik sorgusu sonrası Cengizler Döviz, Aklar Döviz ve Temiz Döviz'in sahibi olan Alaaddin Ak ile oğlu Mustafa Ak "dolandırıcılık" suçlaması ile tutuklandı. Volkan Özel'in emniyet sorgusu ise sürüyor.

TÜM MALLARINA TEDBİR İSTENDİ

1 milyon 150 bin Euro kaptıran isimlerden Abdurrahim Haşimioğlu'nun (40) avukatı Mehmet Yıldırım "20'ye yakın kişiden toplanan para 70-80 milyon Euro. Burada, organize bir faaliyet söz konusu. Bir kişinin tek başına yapabileceği bir şey değil. Olaya yurtiçi ve yurtdışında karışan kişilerin olduğunu düşünüyoruz. MASAK raporu talep ettik. Ayrıca şüphelilere ait tüm menkul ve gayrimenkullere tedbir talebinde bulunduk" diye konuştu.

SAHTE POLİS PAY TALEP ETTİ

Laleli ve Tahtakale piyasasını sarsan soruşturma dosyasında ilginç bazı detaylar da yer alıyor. Buna göre, Volkan Özel'e 1 milyon 150 bin Euro kaptıran şikâyetçilerden Abdurrahim Haşimioğlu, geçen 30 Ekim günü, kendisini Organize Suçlar Bürosu'nda görevli polis olarak tanıtan bir kişi tarafından arandı.

Haşimioğlu'nu arayan kişi, Volkan Özel'i yakalayan ekipten olduğunu söyledi. Kimliği belirlenemeyen bu kişi, Haşimioğlu'na kendisine de pay vermesi durumunda Volkan Özel'e kaptırdığı parayı geri almasını sağlayabileceğini söyledi. Gerçekte polis olmadığı düşünülen bu kişi hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Kaynak: Son dakika

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67