Kreatin Nedir?

Kreatin Nedir?

Kreatin Nedir?

Günlük beslenme miktarı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Ayrıca egzersiz yapanlarda ve özellikle ağır antrenman yaparak vücut geliştirme için çalışanlarda bazı protein kaynaklarının dışarıdan takviye edici gıdalar gibi alınması gerekir. Kreatin bileşeni de vücut kaslarının dopru düzgün çalışması ve özellikle kasılmaması için gerekir.

İnsan vücudunda üretilebilen kreatin bazı durumlarda aşırı kayba uğrar. Kreatin azaldığı takdirde vücut hareketinde bazı sıkıntıların başladığı görülür. Ayrıca kreatinin diğer bir etkisi spor yapmaya devam ettirebilme imkanıdır. Yoğun antrenmanlar öncesinde alınan doğru miktarda kreatin bileşeni sayesinde kişinin spor aktivitesi daha uzun olabilir.

Kreatin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Kreatin bileşeni spor türüne ve süresine göre değişik miktarlarda ve uzman kontrolünde alınmalıdır. Uzman görüşü sayesinde yapılan takviyeden daha net sonuçların alınması olasıdır. Antrenman öncesi yada sonrasında alınması gereken kreatin miktarı kişiden kişiye değişir. Ağır olabilecek ve kas aktivitesini artırmaya yönelik sporlarda kreatin miktarı daha fazla olmalıdır. Kas için önemli bir amino asit türü olan kreatinin farklı formlarda ve aromalarda olan ürünleri için https://www.protein34.com/kreatin  internet sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67