Mehmet Sabancı’dan Şehrin yöneticilerine çağrı

Türkiye genelinde üniversite öğrencileri arasında yapılan öğrenci dostu iller araştırmasında en alt sıralarda çıkan Kahramanmaraş’ta, işadamı ve siyasetçi Mehmet Sabancı kısa bir video çekerek şehrin yöneticileri ile önde gelen işadamlarına seslendi. Sabancı başarılı bu öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Üniversite Araştırma Laboratuvarı tarafından 81 ildeki 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 196 üniversitede öğrenim gören 47 bin 682 öğrenciden arasında yaptığı öğrenci dostu iller araştırmasında Kahramanmaraş FF ile en alt sıralarda çıktı.

Bir türlü öğrencilerle doğru bir iletişim kuramayan Kahramanmaraş’ta  şehrin yönetici ve önde gelen işadamlarına seslenen Siyasetçi Mehmet Sabancı çektiği kısa video ile bu öğrencilere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş’ta ve Türkiye’de üniversite sınavına girerek imtihanlarda başarılı olan öğrencilerin kendi üzerine düşeni yaptığını şimdi ise şehrin ileri gelenlerine iş düştüğüne vurgu yapan Sabancı şöyle konuştu; “öğrencilerimizin elinden tutmak bizim görevimiz. Buradan sesleniyorum; yavrularımıza başarılar dilerken, Belediye Başkanımıza, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odamıza, Müsiad’a, Kasiad’a sesleiyorum. Hepimiz el ele vereceğiz, bu şehirdeki yavrularımızın hepsine, ayrım yapmadan, onları incitmeden yardım yaparak öğrencilik hayatlarını rahat geçirmelerini sağlamalıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67