Memur-Sen'den enflasyon açıklaması sonrası açıklama geldi! "sıradaki müjde ilave ek zam olmalı"

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranının belli olmasının ardından bir paylaşım yapan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, ek zam çağrısı yaparak, "2023 yılının ilk müjdesi 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte kamu görevlilerimize verilecek ek zam olmalıdır. Devletimizin gücü ve paydaşlığıyla yüzde 16,47 artışa ilave yapılacak ek zam kamu görevlilerimizi, emeklilerimizi rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.

Memur-Sen'den enflasyon açıklaması sonrası açıklama geldi! "sıradaki müjde ilave ek zam olmalı"

TÜİK verilerine göre enflasyon aralıkta yüzde 1,18 artış gösterdi. Yıllık enflasyon yüzde 64,27 oldu. Böylece emeklilerin ve memurların enflasyon farkı ile alacakları kesinleşen zam oranı belli oldu. SSK ve Bağkur emeklisine 15.40 oranında zam yapılacak; memur ve memur emeklisine ise toplu sözleşme ve enflasyona göre 16.47 zam yapılacak.

"ÇALIŞMA HAYATINA YÖNELİK BİRÇOK ÖNEMLİ ADIM ATILMIŞTIR"

Milyonlarca insanın gözü, bu verilerden sonra zam oranına eklenebilecek refah payına çevrilmişken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Yalçın, "TÜİK Aralık ayı enflasyon oranının %1,18 açıklanmasıyla birlikte; yıllık enflasyon %64,27, enflasyon farkı %7,84 ve kamu görev./emeklilerinin maaş/ücretlerine %8 Toplu S. artışıyla beraber yansıyacak oran %16,47 olarak belli oldu. 2022 yılında küresel ekonomik krizin yansımasıyla oluşan enflasyonist durumdan kamu görevlilerimizi korumak için maaş/ücretlere toplamda %87 artış yapılmış, Gelir V. muaf., Sözleşmeliye kadro ve Ek Gösterge düzenlemesi gibi çalışma hayatına yönelik birçok önemli adım atılmıştır." ifadelerini kullandı.

"EK ZAM, MEMUR VE EMEKLİYİ RAHATLATACAKTIR"

Yalçın değerlendirmelerini şu şekilde sürdürdü: "Haklı beklentilere cevap verecek şekilde asgari ücrete yapılan artış, sabit gelirlinin korunması yönünde gösterilen iradenin önemli bir yansımasıdır. Asgari ücrete oran/tutar bazında yapılan tarihi artışı gerekçe kılan piyasa gerçekleri, kamu görevlilerimiz için de geçerlidir. 2023 yılının ilk müjdesi, 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte kamu görevlilerimize verilecek ek zam olmalıdır. Devletimizin gücü ve paydaşlığıyla; %16,47 artışa ilave yapılacak ek zam kamu görevlilerimizi/emeklilerimizi rahatlatacak, unutulmayacaktır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer Kırmızı
Abuzer Kırmızı - 6 ay Önce

Tabii doktoru aldı . Öğretmeni aldı.Bizim gibi düz memuru kim ne yapsın.Elinize sağlık.Kıyamette görüşürüz

Mirac
Mirac - 6 ay Önce

Işiniz gücünüz üyeleriniz kandirmak

SIRADAKİ HABER