Prens'ten "U" dönüşü! Musk'ın teklifini geri çevirmişti!

Milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk'a Twitter'ı almadan önce, Suudi Prens'ten red cevabı gelmişti. Musk Twitter'ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra Prens adeta 'U' dönüşü yaptı.

Prens'ten "U" dönüşü! Musk'ın teklifini geri çevirmişti!

İlk olarak Twitter'ın yüzde 9.2'sini satın aldığını duyuran Elon Musk, şirketin tamamını satın almayı teklif etmişti. Musk'ın bu teklifine ortaklardan ret yanıtı gelmişti.

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Suudi prens Alwaleed bin Tallal, Musk'a olumsuz dönmüştü. Twitter'dan Elon Musk'ı ekleyerek yanıt veren Suudi Prens, ABD'li iş adamının teklifini düşük bulmuştu. Suudi Prens yeni açıklamasıyla resmen 'U' dönüşü yaptı.

PRENS'TEN İLGİNÇ ÇIKIŞ!

Twitter’ın en büyük hissedarlarından Suudi prens Velid bin Talal, Elon Musk'ın, satın aldığı Twitter için mükemmel bir yönetici olacağına ve şirketin büyük potansiyelini en üst düzeye çıkaracağına inandığını belirtti.

Bin Talal, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabı üzerinden yazılı bir açıklamada bulundu. "Seninle bir arada olmak harika benim yeni arkadaşım" ifadesini kullanan Suudi milyarder, Elon Musk'ın, satın aldığı Twitter için mükemmel bir yönetici olacağına ve şirketin büyük potansiyelini en üst düzeye çıkaracağına inandığını kaydetti.

1.9 MİLYAR DOLARLIK HİSSESİNİ ELİNDE TUTACAK

Bin Talal, 1,9 milyar dolar olan hissesini elinde tutacağını da belirterek, "Bu heyecan verici yolculukta size katılmak için sabırsızlanıyorum." ifadesine yer verdi.

TWİTTER'I KULLANAN ŞİRKET VE HÜKÜMETLER İÇİN YENİ PLAN

Öte yandan Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Tesla patronu Elon Musk harekete geçti. Musk, şirket ve hükümetler için yeni planını açıkladı.

Elon Musk, Twitter'ın "standart kullanıcılar için" ücretsiz olmaya devam edeceğini de vurguladı. Twitter, BBC'nin konuyla ilgili sorusuna yanıt vermedi.

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Tesla patronu Elon Musk, sosyal medya platformunun şirket ve hükümetler için "cüzi ücretleri" olabileceğini açıkladı.

Musk daha önceki açıklamalarında, Twitter'ı "yeni özellikle geliştirerek daha iyi noktaya getireceğini" söylemişti. Musk, CNN'in bir haberini tweetleyerek sözlerine başladı. Haberde, bazı büyük ABD şirketleri, "Twitter eğer nefret söylemini sınırlayan moderasyon politikalarından geri adım atarsa şirketi boykot etmeye" çağrılıyordu.

Elon Musk, Twitter'ın moderasyon politikalarının ifade özgürlüğü için tehdit oluşturabileceği görüşünü savunuyor.

Sosyal medya platformunu satın aldıktan sonra Musk, platformun kendi deyişiyle "niş" hale gelmesi için geliştirmeler yapmak istediğini söylemişti.

DEVRALMA SÜRECİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

BBC Türkçe'nin haberine göre, Elon Musk'ın Twitter'ı devralma sürecinin bu yılın sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.

Musk anlaşmanın duyurulması öncesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Umarım beni en sert eleştirenler bile Twitter'da kalmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demek" ifadelerini kullanmıştı.

Musk, platformdan "trol" kullanıcıları da kaldırmayı ve tamamen gerçek kullanıcılarla devam etmeyi de hedeflediğini söylüyor.

Twitter'ın günlük kullanıcı sayısı 217 milyon. Benzer işlevleri olan Facebook'un günlük aktif kullanıcı sayısı olan 1,9 milyar kişi ile kıyaslandığında bu çok düşük bir sayı.

Ancak siyasetçilerin, gazetecilerin, sanatçıların ve sporcuların resmi beyanlarda bulunmak için Twitter'ı kullandığı düşünülürse en azından haber dünyası açısından halen önemli bir kamusal alan olarak görülüyor.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67