Sezal’a temelini attığı camide son görev

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 21. Ve 22 Dönem Milletvekili 1989-1999 arası Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı yapan Ali Sezal’ın naaşı Abdulhamit Han Camiinden kaldırıldı. Sezal’ın cenazesine Meclis Başkanı Mustafa Şentop, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sezal’a temelini attığı camide son görev

Kahramanmaraş siyasetinin duayen isimlerinden Ali Sezal’a sevdikleri son görevlerini yerine getirdi. Kahramanmaraş siyasetine damga vuran isimlerden biri olan Sezal, uzun süredir yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle tedavi görüyordu. En son bağ evinde dinlendiği sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ziyaret edilen Sezal dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sezal için Belediye Başkanlığı döneminde temelini attığı Abdulhamit Han Camiinde tören düzenlendi. 1993 yılında temelini atarak bitirilmesi için yoğun çaba harcayan Sezal’a son görevde bu camide yerine getirildi.

Sezal’ın naaşı öğle namazına müteakip Abdulhamithan Camiinden kılınan cenaze namazının ardından Şeyhadil Mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi. Törene TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, eski Bakanlardan İsmet Yılmaz, Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Milletvekilleri ve çok sıyada vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67