TFF Kahramanmaraş’ta yetenek avına çıktı

ürkiye Futbol Federasyonu'nun, milli takıma aday göstermek için her yıl gerçekleştirdiği Bölge Karmaları için dün de ilimizde U-14 yaş grubu seçmeleri gerçekleştirildi.

TFF Kahramanmaraş’ta yetenek avına çıktı

Kahramanmaraş’ın bağlı bulunduğu Malatya Bölge Karması Teknik Sorumlusu Zafer Güler ve Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) tarafından yapılan U-14 seçmelerinde yardımcı oluyor.
Bölge Karmasını oluşturmak için yapılan için yapılan U-14 yaş grubu seçmeleri Merkez 1 ve Batıpark Stadı’nda yapıldı. Türkiye genelinde 20 bölgede yapılacak olan seçmelerde Kahramanmaraş Malatya bölgesi olarak yer alıyor. Bu ilerde yapılacak seçmelerin ardından Malatya Bölge Karmasını oluşturacak isimler belirlenecek. 
Türkiye genelinde 20 bölgeden oluşan karmalar ileriki tarihler de yapılacak turnuvaya katılacaklar. Altyapı Milli Takım teknik adamlarında da izleyeceği bu turnuvada yeterli görülen isimler U-14 yaş Milli Takım aday kadrosuna davet edilecekler. İlimizde yapılan Bölge Karması seçmelerine daha önce tespit edilen oyuncuları yanı sıra, teknik adamların önerdiği isimlerde yer aldı. Seçmelere sporcuların yakınları da çok büyük ilgi gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2022, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER