Ukrayna savaşın eşiğinde, Bakan Yardımcısı Kudüs tatilinde!

Rusya ile Ukrayna arasındaki krizin sıcak bir savaşa dönüşmesinden endişe edilirken ülkenin Tatar kökenli Dışişleri Bakan Yardımcısının tatilde olduğu anlaşıldı.

Ukrayna savaşın eşiğinde, Bakan Yardımcısı Kudüs tatilinde!

Rusya ile Ukrayna arasındaki krizin sıcak bir savaşa dönüşmesinden endişe edilirken ülkenin Tatar kökenli Dışişleri Bakan Yardımcısının tatilde olduğu anlaşıldı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz Doğu Avrupa'yı da aşarak Batı başkentlerinin ve Washington'un en önemli gündemi arasında yer alıyor.

İki ülke arasında yaşanacak bir savaş ihtimali nedeniyle bütün ülke diken üzerinde. Çok sayıda Ukraynalı zengin, özel uçaklarıyla ülkeden ayrıldı.

Diplomatik ataklar devam ederken Ukrayna'nın Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Cepparova'nın Kudüs'te tatil yaptığı ortaya çıktı.

Cepparova, Kudüs'teki fotoğraflarını kilitli olan kişisel Instagram hesabından paylaştı. Bakan yardımcısının hem Kudüs kent merkezinden hem de Mar Saba'dan fotoğraflarını yayınladığı görülüyor.

Ukrayna'nın Tatar kökenli siyasetçilerden biri olan Cepparova, daha önce Tatarlara yönelik yayın yapan bir televizyonda gazetecilik yapıyordu.

Kaynak: Independent Türkçe

Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER