Usta oyuncu vasiyetini açıkladı! "Dünyadaki kirimle gideceğim"

Türk sinemasının emektar oyuncularından İlyas Salman, Ali Eyüboğlu ile Seher Kılıç'ın birlikte sunduğu 'Magazin Noteri' programına konuk oldu. Sanatçı arkadaşlarına dair bilinmeyenleri de anlatan 72 yaşındaki usta isim, vasiyetini de açıkladı.

Usta oyuncu vasiyetini açıkladı! "Dünyadaki kirimle gideceğim"

'Hababam Sınıfı', 'Çöpçüler Kralı', 'Kibar Feyzo' ve 'Banker Bilo' gibi unutulmaz yapımlarda rol alan İlyas Salman, uzun bir aradan sonra Elif Ana’nın hayat hikayesinin anlatılacağı filmle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

"FİLMDEN SONRA BENDEN NEFRET ETMEYİN" 

Geçtiğimiz haftalarda filmin basın toplantısına katılan Salman, canlandıracağı kötü karakter nedeniyle şimdiden seyircilere seslenerek, "Filmden sonra lütfen benden nefret etmeyin” açıklamasını yapmıştı.

Yeni bir projede yer almanın mutluluğunu yaşayan İlyas Salman, YouTube üzerinden yayınlanan 'Magazin Noteri' programının 2 Aralık Perşembe akşamı yayınlanan bölümüne konuk oldu.

İŞTE VASİYETİ 

Hakkında merak edilenleri anlatan 72 yaşındaki Salman, gazeteci Ali Eyüboğlu'nun ''İlyas Salman'ın ailesine bir vasiyeti var mıdır?'' sorusuna da cevap verdi. Salman, vasiyetini şu sözlerle açıkladı:

"Arkadaşlarım ve yoldaşlarım toplanacaklar ve beni türkülerle, şarkılarla uğurlayacaklar. Beni yıkamayacaklar, dünyadaki kirimle gideceğim. Hangi elbiseyle öldüysem, o elbiseyle gömüleceğim."

"KEMAL SUNAL'IN ARKASINDAN ÇOK AĞLADIM" 

Yeşilçam'daki dostluklarından da bahseden usta oyuncu, daha önce sarf ettiği ''Keşke Kemal Sunal ölmeseydi de ben ölseydim. O benim cenazeme gelseydi'' sözleri hakkında da konuştu.

İlyas Salman, ''Kemal benim hemşomdu. O Pötürgeli'ydi, ben Erguvan'lıydım. Can dostumdu. Yakındı. Can dostlarıma Şener Şen, Adile Naşit ve Ayşen Gruda da dahildi. Ben Kemal'in arkasından çok ağladım" ifadelerini kullandı.

SALMAN'I KAHREDEN OLAY!

Geçtiğimiz aylarda da Armağan Çağlayan'ın Youtube'ta yayınlanan 'Dur Bi Dinle' serisine konuk olan Salman, acılarla dolu çocukluk yıllarından bahsetmiş ve "11 kardeşten 7'si yoksulluk hastalıklarından hayatını kaybetti. Kardeşlerimden bir tanesi benim yanımda köyde yandı, gözümün önünde yandı" ifadelerini kullanmıştı. Ünlü isim, acı olayı şöyle anlatmıştı:

"Annem su getirmeye gitti, çeşme bir kilometre kadar uzakta. Kapının arkasına bir taş koyuyor, dışarıda da neredeyse bir metre kar var. Teneke sobanın üzerine de patates ve su koymuş. Su kaynıyor. Benden bir yaş küçük kardeşim, 2.5-3 yaş yaşında. Sobaya uzanıyor, eteği tutuşuyor ve yanmaya başlıyor. Ben oradayım. Kapıyı açamıyorum. Aklıma gelmiyor ki bir bez veya kilim örteyim üzerine de söndüreyim."

"Gözümün önünde yandı ve öldü. Bu travmayı anlatmadan geçemeyeceğim. Haftada bir rüyamda yangın sahnesi görüyorum. Çok kötü travma, atlatamadım. Onun için de hastalık hastası oldum. Kardeşlerimin hepsinin ölümünü gördüm, en büyükleri benim..."

Kaynak: Milliyet 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73