Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Ramazan ayında gıda fiyatlarında herhangi bir fahiş artış beklentisinin olmadığını vurguladı.

Bakan Bolat, Dünya Gazetesi'ne yaptığı açıklamalarda iç piyasadaki fiyat istikrarını sağlamak amacıyla otomotiv ve konut sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde denetim ve gözetimlerin devam edeceğini belirtti.

1-h26u-gv0k

Bakan Bolat, pandeminin başlangıcında maske ve dezenfektan gibi ürünlerde yaşanan fiyat artışlarının benzer bir durumun yaşanmaması için önlemler alacaklarını ifade etti.

"4 yıl önce pandeminin başında maske ve dezenfektan fiyatlarıyla başlayan fiyatlama davranış bozukluğu virüsünü damarlardan temizleyeceğiz" diyen Bolat, piyasadaki bu tür aşırı fiyat artışlarının kontrol altına alınacağını dile getirdi.

Et ve Süt Kurumu'nda Zam Fırtınası! Kıyma 279, Kuşbaşı 319 TL! Et ve Süt Kurumu'nda Zam Fırtınası! Kıyma 279, Kuşbaşı 319 TL!

GIDA FİYATLARINDA DENGELİ SEYİR BEKLENİYOR

Ramazan ayına özel olarak gıda fiyatlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Bolat, bu dönemde herhangi bir fahiş artışın olmayacağını belirtti. Özellikle gıda maddelerinin fiyatlarının normal seyrinde devam edeceğini söyleyen Bolat, tüketicilerin bu konuda rahat olabileceklerini dile getirdi.

0-syqxz4mzavyo1uwj-dzu9

Ramazan boyunca vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü tedbirin alındığını vurgulayan Bakan Bolat, fiyat artışlarının önlenmesi için gerekli adımların atılacağını kaydetti.